23 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Peskov, Rus barış güçlerinin Karabağ’a girme şartını açıkladı

Peskov, Rus barış güçlerinin Karabağ’a girme şartını açıkladı

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rus barış güçlerinin Dağlık Karabağ’a girme şartını, “Ancak iki tarafın rızasıyla olabilir” şeklinde açıkladı.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Basın sözcüsü Dmitriy Peskov, Rus barış güçlerinin Dağlık Karabağ’a girme ihtimali hakkında açıklama yaptı.

Tarafların onayı şart

Peskov, Kremlin’in böyle bir adımı ancak hem Azerbaycan’ın hem de Ermenistan’ın rızasıyla atabileceğini kaydederek “Barışı koruma görevlileri, yalnızca her iki tarafın da rızası ile bölgeye girebilecek” ifadelerine yer verdi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Karabağ’da Rus barış güçlerinin varlığı konusunun AGİT Minsk Grubu çerçevesinde değerlendirilebileceğini belirtti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Erdoğan’ın Kırım açıklamalarını yorumladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım açıklamalarını yorumladı. Putin, Erdoğan’ın bu konudaki görüşünün kendisi için çok önemli olmadığını söyledi.

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri, Moskova’da verildi

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.Rusya’nın başkenti Moskova’da Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı'nın organize ettiği...

Moskova Metrosu’nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıklandı

Altyapı Müdürlüğü Başkanı Dmitry Doschatov tarafından, Moskova Metrosu'nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıkladı. Doschatov, Moskova Metrosu'nun iki saat arayla dezenfekte edildiğini bildirdi.

Perm | Rusya Şehirleri | Пермь

Perm (Пермь) Rusya Federasyonu'nda nüfusu 1 milyonu aşan Batı Ural'ların en büyük şehridir. Avrupa’nın en büyük dördüncü nehri olan Kama Nehri’nin kıyısına...