22 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da korona hastalarına bedava ilaç

Moskova’da korona hastalarına bedava ilaç

Moskova’da korona hastalarına bedava ilaç dağıtımı genişletilecek. Enfekte olan hastalara, yeni ilaçlar ücretsiz temin edilecek.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Ekim ayından itibaren başkentin Kovid- 19 hastaları için ücretsiz ilaç sağlama programını önemli ölçüde genişleteceğini belirtti.

Böylece, evde tedavi gören koronavirüs hastaları, yeni antiviral ilaçlar olan  Areplivir ve Koronavir  isimli ilaçlara ücretsiz sahip olacak. Hastalara komplikasyonları ve kan pıhtılaşmasını önlemek için antikoagülanlar yazılacak.

Moskova Belediye Başkanı Sobyanin

Sobyanin yaptığı açıklamada “Pnömoni teşhisi konan ayakta tedavi gören hastalar, doktorun takdirine bağlı olarak ücretsiz nabız oksimetresi alacaklardır. Bu cihazlar, Kovid-19’u değerlendirmek için önemli bir gösterge olan kan oksijen satürasyonunun anlık ölçmeyi sağlıyor” ifadelerine yer verdi.

Zorunlu testler genişletilecek

Belediye Başkanı aynı zamanda zorunlu testlerin listesinin Moskova’da genişletileceğini belirterek  “Özellikle koronavirüs teşhisi konan tüm hastalar ve risk altındaki kişiler eş zamanlı olarak influenza için test edilecek. Tüm ilaçlar ve tıbbi cihazlar yeterli miktarlarda satın alındı. Uzmanlara göre tüm bu önlemler ve gereklilikler evde tedavi kalitesini artıracak ve böylece hastalar normal hayata daha hızlı dönecek” şeklinde konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Vektor müdüründen yeni salgın iddiası

Vektor müdüründen yeni salgın iddiası geldi. “Vektor” merkezi müdürü Rinat Maksyutov, birkaç yıl içinde daha büyük bir salgın olacağını öne sürdü.

Rusya’da aşı ve ilaçların koronavirüse karşı etkisi karşılaştırıldı

Gemaleya Ulusal Araştırma Merkezi, Rusya'da aşı ve ilaçların koronavirüse karşı etkisi karşılaştırdı. İlaçların aşıya alternatif olmadığı açıklandı.Rusya Federasyonu...

Korona olan sağlık çalışanlarına, sigortadan ödenen miktar açıklandı

Korona olan sağlık çalışanlarına, sigortadan ödenen miktar açıklandı. Enfekte olan doktorlar, 6 milyar 803 milyon ruble sigorta ödemesi aldı. Rusya...

Rus aşısının dünya pazarı hacmi, 100 milyar dolar

Devlet Başkanı Putin Rus aşısının dünya pazarındaki hacmi 100 milyar dolar olduğunu düşünüyoruz” açıklamasını yaptı. Putin, hükümetin sıkı karantina resjimi uygulama niyetinin...