31 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Uzmanlar koronavirüse yakalanan Rusların hatasını açıkladı

Uzmanlar koronavirüse yakalanan Rusların hatasını açıkladı

Uzmanlar enfekte olmuş Rusların hatasını ‘doktora gitme isteksizliği’ olarak açıkladı.

Rusya’da uzmanlar ‘doktorlara gitme isteksizliğini’  enfekte olanların ana hatası olarak nitelendirdi.

37.5 derece ateşte, evde tadavi

Moskova 71. şehir hastanesinin başhekimi Aleksandr Myasnikov, koronavirüs bulaşmış bir kişinin ateşi 37,5 dereceye yükselirse, evde kalması ve evde tedavi görmesinin daha iyi olacağını belirtti.

Bu düşünceyi aynı zamanda Gamaleya Enstitüsü’nün gizli enfeksiyonlar mikrobiyolojisi bölümü başkanı Viktor Zuyev de destekledi. Zuev “Kendinizi kötü hissediyorsanız veya kliniğe gidemiyorsanız, o zaman doktoru arayın ve size söyleyeceklerini dinleyin” dedi .

“Doktora danışmadan ilaç almayın”

Zuyev, aynı zamanda kişinin kendi kendine ilaç almaması gerektiğini vurgulayarak “Tedavi eve gelen doktor tarafından verilmelidir. Koronavirüsün ana semptomu koku kaybıdır. Ancak aynı durum akut solunum yolu viral enfeksiyonu ve influenzada da görülüyor” diye konuştu.

Virolog, Anatoliy Altşteyn ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Kovid 19 semptomlarını influenza veya SARS semptomlarından ayırt etmek oldukça zor. Bu yalnızca bir testle onaylanabilir. Hastaneye gitmenize gerek yok. Bunu eve uzmanı çağırarak da yapabilirsiniz.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Ermenistan’ın planı ve umudunu, Rusya suya düşürdü

Rusya, Ermenistan'ın çatışmalara kendisini dahil etme planı ve umudunu suya düşürdü. Rusya Dışişleri Bakanlığı, aralarındaki anlaşmaya istinaden yardım isteyen Ermenistan'a "Çatışmalar topraklarınızda...

Rusya’da günlük vaka sayısı 18 bini geçti

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı 18 bini geçti. Ülkede son 24 saatte 334 kişi daha koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam vaka...

Dünya geneli vaka sayısı, 46 milyonu aştı

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı 46 milyonu aştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 194 bin 423 kişi yaşamını yitirdi.

Rusya Premier Ligi

Rusya Premier Ligi konusunda en kapsamlı bilgiyi burada bulabilirsiniz.Rusya Premier Ligi 1992 yılında kuruldu.  Rusya Premier Ligi’nde...