29 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Rusya içinde tatil yapılması için teşvik programı uzatıldı

Rusya içinde tatil yapılması için teşvik programı uzatıldı

Rusya, vatandaşlarının ülke içinde tatil yapmalarını teşvik etmek için uygulanan para iadeli tur programı 10 Ocak 2021’e kadar uzatıldı.  İlgili kararname Rusya Federasyonu Başbakanı Mikhail Mişustin tarafından imzalandı.

 Hükümetin web sitesinden yapılan açıklamada, “ Geri ödemeli seyahat hizmetinin süresi 10 Ocak 2021’e kadar uzatıldı. Artık programa sadece oteller ve tur operatörleri değil, seyahat toplayıcıları da (Skyscanner, booking gibi siteler)  kullanabilecek. Geri ödemeli seyahat hizmetlerinin satışının başlangıç tarihi daha sonra Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) tarafından açıklanacak.” denildi.

 Yeni koşullar

Süresi uzatılan programa yeni bazı koşullar da getirildi ve alınan tur veya otelde geçirilen gece sayısı 4’ten 2’ye düşürüldü. Programdan faydalanmak için önceden maliyetin en az 25 bin ruble olması gerekirken artık minimum maliyetin sınırı olmayacak.

Önceden turistlerin maksimum geri ödeme olarak  15 bin ruble alabiliyorken şimdi ise 20 bin rubleye kadar geri ödeme alabilecekler.

Programın ön koşulu olarak Mir kartı kullanımı olduğu gibi kalırken geri ödemenin ise, seyahat ödemlerinden sonraki beş gün içinde otomatik olarak turistlerin Mir kartı hesabına gönderilecek.

Rusya tatil teşvik programı

Daha önce, Rusya içinde tur satın alma ve tatillini ülke içinde yapmaları için hazırlanan teşvik programı için 15 milyar ruble tahsis edildiği açıklanmıştı. Programın ilk etabında, turistler 21-28 Ağustos haftasında geri ödemeli tur programlarını satın almaya başlamıştı.  Bu programın, 2020’nin sonuna kadar sürmesi bekleniyordu anca 9 Eylül’de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in hükümet üyeleriyle yaptığı toplantıda programın süresinin uzatılması ve kurallarının değiştirilmesi konusunda görüşmüştü.

Dikkatinizi çekebilir : Soçi | Sochi | Rusya | Сочи

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...