30 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusların sonbahar tatil tercihi Türkiye oldu

Rusların sonbahar tatil tercihi Türkiye oldu

Sonbahar tatil döneminde Rusların tercihi Türkiye oldu. Moskova’dan Türkiye’ye 3-11 Ekim arası uçak biletlerinin tükenmek üzere olduğu, Türkiye’de tatil fiyatların Ruslar için oldukça cazip olduğu açıklandı.

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), ülkedeki okullarda sonbahar tatil döneminin uzatılması nedeniyle, Türkiye’ye yönelik tatil talebinde artış yaşandığını açıkladı.

Türkiye’deki fiyatların diğer ülkelere göre daha ucuz olduğu bu nedenle Türkiye’nin Ruslar için daha cazip olduğu da ifade edildi.

Okul tatilleri pandemi nedeniyle uzadı

Birlikten yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Rusya’daki okullarda sonbahar tatilinin uzatılarak 5-18 Ekim’i kapsayacağı belirtildi.

Biletler tükenmek üzere

Tatil döneminin uzatılması nedeniyle söz konusu tarihlerde Türkiye’ye yönelik talebin arttığına işaret edilen açıklamada, “Tur şirketleri, sonbahar döneminde Türkiye’de tatile yönelik yoğun talep olduğunu bildiriyor. 3-11 Ekim arasında Moskova’dan Türkiye’ye yapılan uçuşların biletleri neredeyse tümüyle tükendi.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Türkiye’nin yanı sıra Rusya’nın güneyine yönelik tatil talebinde de artış yaşandığı belirtildi.

Türkiye tatili çok cazip

ATOR, Türkiye’de sonbahar tatili için fiyatların oldukça makul olduğunu bildirdi. Ekim ayında üç yıldızlı bir otelde kahvaltılı iki kişilik Side turunun fiyatı 27 bin ruble olarak açıklandı. Üç kişi, üç yıldızlı “all inclusive” otelde 41 bin rubleye tatil yapabilecek iken, beş yıldızlı otellerde ise 55 bin 500 rubleye tatil yapabilecek.

Türkiye, geçen yıl ağırladığı yaklaşık 7 milyon Rus turistle, Rus vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünya genelinde vaka sayısı 45 milyon 348 bini geçti

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı, 45 milyon 348 bini geçti. Virüs nedeniyle 1 milyon 186 bin 396 kişi yaşamını...

Brent petrolün fiyatı düştü

Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 09.35 itibarıyla, kapanışa göre yüzde 1,05 düşerek 37,86 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası...

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi “İşyerlerini kapatmayı önleyen bir faktör” olarak açıklandı.Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, QR kod...

Rusya’dan iki ülkeye daha, direkt uçuşlar başlayacak

Rusya’dan iki ülkeye  daha direkt uçuşlar başladı. Rusya sınırlarını kaldırarak, Dominik Cumhuriyeti ve Fas ile direkt uçuşlara  başlayacağını açıkladı.