20 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya’nın en zengini belli oldu

Rusya’nın en zengini belli oldu

Forbes dergisine göre Rusya’nın en zengini Vladimir Lisin oldu.22.6 milyar dolara sahip olan Lisin dünyanın en zengin işadamları arasında da yer aldı.

Forbes dergisinin Rusya versiyonunda, Rusya’nın en zengin işadamı  22.6 milyar dolarlık servetiyle yeniden Vladimir Lisin oldu. Ayrıca, Lisin dünyanın en zengin işadamları sıralamasında 56 sırada yer aldı.

Rus dolar milyarderi Vladimir Lisin, NLMK  Demir Çelik Group’un Yönetim Kurulu Başkanı ve ana hissedarıdır.

Borsada hisseleri yükselişte

NLMK hisseleri geçen yıl Eylül ayında 143.58 ruble fiyatla işlem görüyordu. Bu yılın Ağustos ayının sonunda 154 rubleye gelen hisse, 28 Eylül’deki  kapanış fiyatı 171.6 ruble oldu.  Hissenin değerlerinin artmasının ana sebebi ise,  çelik fiyatlarının artması ve demir çelik vergilerinin minimum düzeye ineceği söylentileri olduğu ifade edildi.

İkinci zengin Potanin oldu

Listenin ikinci sırasında ise, geçen yılın en zengini  Vladimir Potanin yer aldı.  Madencilik şirketi Norilsk Nickel’in yönetim kurulu başkanı olan Vladimir Potanin’in net serveti, 22.3 milyar dolar olarak açıklandı.  

bulunmaktadır. Madencilik şirketi Norilsk Nickel, Norilsk şehrinde  dünyanın en büyük nikel, bakır ve paladyum yataklarının olduğu bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünya genelinde vaka sayısı, koronavirüs kabusu artarak sürüyor

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı sayısı 40 milyon 657 bini aştı. Koronavirüs nedeniyle 1 milyon 123 bin 117 kişi...

Brent petrolün fiyatı düşüşünü sürdürdü

Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.19 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,23 düşüşle 42,86 dolardan işlem gördü.Brent petrolün dün...

Ruslara, spor için vergi indirimi

Ruslara spor için kişisel gelir vergisi indirimi sağlanabileceği açıklandı. Vergi indiriminin Tasarlama Hukuk Komisyonu tarafından ele alındığı ifade edildi.

St. Petersburg’da restoranlara mesai kısıtlaması

St. Petersburg'da restoranlara mesai kısıtlaması geliyor. Ketteki restoranlar saat 23:00'te kapanacak.St. Petersburg'da restoranların mesai saatleri 23:00'e kadar...