21 Ekim 2021
Ana Sayfa Gündem Sting, Rusya konserlerini iptal etti

Sting, Rusya konserlerini iptal etti

İngiliz şarkıcı Sting, Doğu Avrupa’daki konserlerini, koronavirüs nedeni ile iptal etti. Sanatçının dört Rus şehrinde konser vermesi bekleniyordu. Konserlerin iptal edildiği, organizasyon şirketi Matreshka concerts tarafından açıklandı.

İptal sebebi; koronavirüs

Matreshka concerts’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “ Sting My Songs’un Doğu Avrupa’daki Sonbahar konserlerinin  iptal edildiğini üzüntü ile duyuruyoruz. İptal edilme sebebi ise şarkıcının koronavirüs salgını nedeni ile aldığı önlemlerden kaynaklanmaktadır” ifadelerine yer verildi.

2021 konserleri de iptal edildi

Sting 2021 yılındaki  yeni Doğu Avrupa  konserlerini de iptal etti. Böylece, Sting’in gelecek yıl Rusya’da konser vermesi öngörülmüyor.

Organizatörlerin çabalarına rağmen şarkıcı koronavirüsünten dolayı hem Rusya’dan hem de diğer Avrupa ülkelerinden gelen  teklifleri reddetti. Organizasyon şirketi, 180 gün içinde  konser bilet paralarını iade edeceğini açıkladı.

Yapılan açıklamada ünlü şarkıcının da bu durumdan dolayı üzüntü duyduğu  ve Rusya’da sahne almayı dört gözle beklediği  belirtildi.

Sting konserlerinin 25 ila 30 Eylül arasında Moskova, St. Petersburg, Kazan ve Yekaterinburg’da konser vermesi planlanıyordu.

Sting kimdir ?

Sting, İngiliz müzisyen, şarkıcı ve söz yazarıdır. 1976-1984 yıllarında The Police’in solistiydi. 1984 yılından beri solo performans sergiliyor. 17 kez Grammy, Altın Küre, Emmy sahibidir. En iyi şarkı dalında dört Oscar adayıdır.

EN ÇOK OKUNANLAR

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...

Rusya’da yıllık enflasyon yüzde 7,8’e ulaştı

Rusya Federal İstatistik Servisi Rosstat, ülkede 12-18 Ekim arasındaki dönemde haftalık enflasyon oranlarındaki artışın yüzde 0,22'den yüzde 0,26'ya yükseldiğini belirterek, Rusya’da yıllık...

Belousov: İki haftalık tatilin işletmelere maliyeti 60 milyar ruble

Ekonomiden sorumlu Rusya Başbakan Yardımcısı Andrey Belousov, COVID-19 vakaları nedeniyle çalışma günlerine verilecek iki haftalık aranın işletmelere yaklaşık 60 milyar rubleye mal...