25 Ekim 2020
Ana Sayfa Spor Rus milli okçular, kamp için Antalya’yı seçti

Rus milli okçular, kamp için Antalya’yı seçti

Rus milli okçular kamp için Antalya’yı seçti. Gözde tatil kenti, turist olarak gelen Rusların değil, milli sporcularının da tercihi oldu.

Turizmin gözde kentlerinden olan Antalya, sadece Rus vatandaşlarının değil aynı zaman milli sporcularının da uğrak yeri oldu.

Rusya Okçuluk Milli Takımı, kamp için  Antalya’nın Kemer ilçesini seçti. Milli okçular buradaki çalışmalarını sürdürüyor.

Şampiyonaya hazırlık yapıyorlar

İki hafta önce 40 kişilik ekiple Kemer ilçesine gelen Rusya Okçuluk Milli Takımı, Kiriş Mahallesi’ndeki bir otelde kamp yapmaya başladı. Milli takım, gelecek ay yapılacak uluslararası şampiyonaya hazırlanıyor. 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Rusya Okçuluk Milli Takımı’nı ziyaret ederek şampiyonada başarılar diledi.

Topaloğlu, Rusya Okçuluk Milli Takımı’nı Kemer’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. 

Belediye Başkanı Topaloğlu, Rus sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kemer’in doğasıyla ve güzellikleriyle çok güzel bir yer olduğunu vurgulayan Topaloğlu “Antalya zaten Rus vatandaşlarının ikinci adresi. Kışın da geleceklerini söylediler. Bu Kemer için olumlu bir gelişme. Kemer’de kış turizminin canlanması açısından güzel bir şey. Kemer Belediyesi olarak üzerimize düşen bir şey varsa yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Rusya Okçuluk Federasyonu Başkanı Vladimir Esheev ise yıllardır kamp için Kemer’e geldiklerini kaydetti.

İlçenin havası ve doğasıyla her sporu yamaya elverişli olduğuna dikkati çeken Esheev, ekimde tekrar Kemer’e geleceklerini, kamp yapacaklarını dile getirdi. 

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da 63 kişiye maske cezası

Moskova'da, Alış Veriş Merkezleri'ne (AVM) gelenlerin arasından 63 kişiye maske cezası verildi. Maske takmayan ziyaretçilere 4 bin ruble para cezası kesildi.

Nurmagomedov’dan akıllara kazınacak galibiyet

Dağıstanlı sporcu Nurmagomedov’dan akıllara kazınacak galibiyet geldi. UFC hafif siklet şampiyonluğu maçında Justin Gaethje’yi yenmeyi başardı.Dağıstanlı...

Gamaleya Merkezi “Temmuz’da önemli gelişmeler olacak”

Gamaleya Merkezi, pandemi konusunda "Temmuz'da önemli gelişmeler olacak" açıklamasını yaptı. Toplu aşılama ve bağışıklık nedeniyle virüsün üstesinden gelineceği bildirildi.

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı. Mağazaya girmek için, App Store ve Google Play'de bulunan özel bir uygulamanın indirilmesi X5 ID‘ye kayıt...