31 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova'da ilk önlem geldi

Moskova’da ilk önlem geldi

Koronavirüs vakalarının artması nedeniyle Moskova’da ilk önlem geldi. Belediye başkanı bir haftalık okul tatilini 2 haftaya çıkardığını açıkladı.

Rusya’nın başkenti Moskova’da koronavirüs vakalarının artması, kent yönetmini harelete geçirdi. Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Ekim ayı başındaki bir haftalık okul tatilini 2 haftaya çıkardığını duyurdu.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin

Karar, doktor tavsiyesi üzerine alındı

Başkan Sobyanin, 5-18 Ekim tarihleri arasında Moskova’daki tüm okulların tatil edileceğini duyurdu. Tatil süresinin uzatılması ile ilgili kararın, ise soğuk algınlığı ve Kovid 19 vakalarında artış nedeni ile doktor tavsiyesi üzerine alın belirtildi.

Amaç; çocukları riskten korumak

Sobyanin yayınladığı açıklamada “Bu dönemde gereksiz temastan kaçınmak ve çocukları hastalık riskine maruz bırakmamak için, Moskova Hükümeti’nin yetkisi altındaki ek eğitim kurumları ve çocuk eğlence kuruluşları da çalışmalarını iki hafta süreyle askıya alacak” ifadelerine yer verdi.

Tatil dönemlerinde uzaktan eğitim yapılmayacağını belirten Sobyanin, anaokullarının (okul öncesi gruplar) her zamanki gibi çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Belediye Başkanı “Ebeveynlerden, çocuklarına evde veya ülkede tatillerini geçirmenin en iyisi olduğunu açıklamalarını istiyorum.” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Fransa’nın Rusya’dan koruma talebi

Fransa'nın, ülkelerindeki elçilik ve konsolosluk binaları için, Rusya'dan ekstra güvenlik önlemleri talebinde bulunduğu açıklandı.Rusya’daki Fransa Büyükelçiliği yetkilileri, ülkelerine...

Moskova 50 bin akıllı sokak lambası

Yıl sonuna kadar Moskova’da 50 bin adet daha akıllı sokak lambası kurulacağı açıklandı.Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Pyotr...

Ermenistan’ın planı ve umudunu, Rusya suya düşürdü

Rusya, Ermenistan'ın çatışmalara kendisini dahil etme planı ve umudunu suya düşürdü. Rusya Dışişleri Bakanlığı, aralarındaki anlaşmaya istinaden yardım isteyen Ermenistan'a "Çatışmalar topraklarınızda...

Rusya’da günlük vaka sayısı 18 bini geçti

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı 18 bini geçti. Ülkede son 24 saatte 334 kişi daha koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam vaka...