21 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova'da 1100'den fazla yeni Wi-Fi erişim noktası

Moskova’da 1100’den fazla yeni Wi-Fi erişim noktası

Moskova’da, kent yönetimi tarafından, bir yılda 1100’den fazla yeni Wi-Fi erişim noktası oluşturulduğu açıklandı.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, şehrin Wi-Fi ağının yedinci yılının kutlandığını belirtti.

Moscow_Wi-Fi_Free 7 yaşında

Sobyanin resmî Instagram hesabından bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Bugün şehir ağı Moscow_Wi-Fi_Free 7 yaşında. Bütün bu süreçte Wİ-Fİ ağı gelişiyor. Yalnızca geçen yıl, başkentte restorasyondan sonra 1100’den fazla yeni erişim noktası ortaya çıktı” ifadelerine yer verdi.

Wi-Fi Moskova caddelerinde

Belediye Başkanı, kablosuz ağının aynı zamanda başkentin merkezindeki hemen hemen tüm caddelerde, kültür evlerinde ve müzelerde çalıştığını belirterek “Tverskaya Caddesi ve Bulvarnoye Koltso’da kapsama alanı kesintisiz hale getirildi. Bu da kullanıcıların sürekli bağlantıda kalmasına ve sinyali kaybetmemesine olanak tanıyor” ifadelerine yer verdi.

Avrupa’nın en büyük internet ağı

Metro, Moskova Merkez Çemberi ve Moskova Merkez Çapları’nda da İnternet’e erişim olduğuna dikkat çeken Sobyanin, Moskova’nın ulaşımındaki Wi-Fi alanının Avrupa’nın en büyüğü olduğunu vurguladı.

Sobyanin “Öğrenciler ayrıca yüksek hızlı internet kullanma olanağına da sahipler. Yeni akademik yıl başlamadan önce, uygulamadan ayrılan üniversitelerin yurtlarında Wi-Fi hızı artırıldı. Ayrıca kütüphanedeki ücretsiz şehir internetini de kullanabilir. yıl sonuna kadar ücretsiz erişim noktalarının sayısı 20 bin 500’e çıkacak” açıklamasını yaptı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus sporcu, Galatasaray’a transfer oldu

Rus sporcu Tatiana Kosheleva, Galatasaray'a transfer oldu.Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, eski oyuncularından Tatiana Kosheleva'yı yeniden kadrosuna...

RUSYA’DAKİ BEYAZ YAKALI TÜRKLER 4. BÖLÜM | Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin

Rusya'daki Beyaz Yakalı Türkler 4. Bölümünde Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin ile Rusya'daki yaşantısını konuştuk.

Moskova’da yarın mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji uzmanlarının bildirdiğine göre Moskova'da yarın, mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor.RIAMO’nun meteorologlarının bildirdiğine göre 2020’nin sonbahar sezonundaki ilk...

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor. Teslimat hizmetleri veren Yandex.Eda ve  Delivery Club’u kontrol edecek.Moskova...