27 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova'da taksi ve carsharing gezilerinin sayısı arttı

Moskova’da taksi ve carsharing gezilerinin sayısı arttı

Moskova’da taksi ve carsharing gezilerinin sayısının arttığı açıklandı.

Moskova Yönetimi Ulaştırma ve Alt Yapı Departmanı, trafik hareketindeki  ana değişiklikleri anlattı. Bu değişiklikler, akıllı ulaşım sistemi kullanılarak bulundu.

Araç sayısında yüzde 6 artış

Yönetim tarafından yapılan açıklamada, özellikle şehir içi yollardaki araç sayısının geçen yıla göre yüzde 6 arttığı belirtildi. Böylece otomobil sayısı 200 bin arttı. 

Taksilerin ortalam seyahat süre ve mesafesi

Ayrıca bir önceki haftaya göre Moskova’da yüzde 0,3 daha fazla taksi yolculuğu yapıldı ve bir seyahatin ortalama süresi 38,4 dakika iken, ortalama mesafe 14,9 kilometre oldu. Ayrıca, aynı dönemde, carshering hizmetiyle yapılan yolculuk sayısı da yüzde 1 arttı. Ulaştırma Departmanı, bir carsharing arabası ile ortalama altı seyahatin yapıldığını, ortalama araç kiralama süresinin 58,8 dakika olduğunu bildirdi. Çoğu zaman, carsharing arabaları havalimanlarına, alışveriş merkezlerine ve şehir merkezine gitti.

Departmanın Telegram kanalında yer alan açıklamada “Ayrıca şehirdeki bisiklet gezisi sayısı geçen haftaya göre yüzde 86 arttı” ifadelerine yer verildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Çavuşoğlu Lavrov’la görüştü

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov'la başta Dağlık Karabağ olmak üzere, bölgesel sorunları görüştü.

Rusların Palandöken ilgisi

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Palandöken, kış turizmi için Rusların ilgisini çekiyor. Palandöken'de yapılan rezervasyonlarda Ruslar birinci sırada yer aldı.

Rusya’da QR kodu ile satın almada artış

Merkez Bankası verilerine göre, Rusya’da  QR kodu ile satın almada artış yaşandı. 2020 Ekim ayında QR kodu ile satın alma, Eylül ayına...

Rusya’da yeni kısıtlamalar

Rusya’da maske yasağının kapsamı genişletildi. Kalabalık yerlerde, asansörlerde, otoparklarda maske takmak zorunlu hale getirildi.Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici...