29 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya’dan 2,5 milyarlık kişisel koruyucu ekipman ihracatı

Rusya’dan 2,5 milyarlık kişisel koruyucu ekipman ihracatı

Rusya’dan Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine 2.5 milyar ruble değerinde kişisel koruyucu ekipman ihracatı yapıldığı açıklandı.

Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Rusya’nın maske ihraç etmeye başladığını ve bir buçuk ay içinde 2 milyar 500 milyon ruble değerinde kişisel koruyucu ekipman teslim ettiğini belirtti.

“Sektör, talebe karşılık verecek durumdadır”

Manturov bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Ülkedeki ihtiyaçları tamamen karşılamak için tüm imkanları kullanmaya başladık. Sektörümüz, ortaya çıkabilecek zorluklar için bu taleplere hazırdır” diye konuştu.

Hangi ülkelere ihracat yapıldı?

Manturov, bu bağlamda Temmuz ayından itibaren ihracat izinleri vermeye başladıklarını kaydederek “Toplamda, bir buçuk ay içinde 2 milyar 500 milyon ruble değerinde ürünler teslim edildi. Bu genellikle kişisel koruyucu ekipman idi. Şirketler Yunanistan, Hırvatistan, Sırbistan ve Orta Doğu dahil olmak üzere Avrupa ülkelerine maske ve tıbbi giysiler tedarik etti” şeklinde açıklama yaptı.

Manturov, Rus endüstrisinin üç koronavirüs dalgası ile bile başa çıkabileceğini bildirmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...