27 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya’da, ekonomik Ulusal Eylem Planı onaylandı

Rusya’da, ekonomik Ulusal Eylem Planı onaylandı

Rusya’da, Bakanlar Kurulu istihdam, vatandaşların gelirleri ve ekonominin artışına yönelik Ulusal Eylem Planı onaylandı.

Rusya hükümeti, halkın istihdamının ve gelirlerinin düzelmesini, Gayrı Safi Yurt İçi Hasıla’nın (GSYİH) artışını ve ekonomideki uzun vadeli yapısal değişiklikleri sağlayacak Ulusal Eylem Planı’nı onayladı.

Ulusal Eylem Planı’nın amaçları nelerdir?

Bakanlar Kurulu’nun internet sitesinde yer alan açıklamada, “Ulusal Eylem Planı taslağının ana hedefleri; ekonomik artışta istikrarlı alana geçme, halkın istihdamının ve gelirinin düzelmesinin sağlanması, yeni teknolojilerin, istihdam ve eğitim piyasasının, hızlı ve kaliteli konut inşaatı, aktif ithal ikame imkanlarının kullanımına dayanarak ekonomide uzun vadeli yapısal değişikliklerin gerçeklemesidir” ifadesi kullanıldı.

Belgede, halkın istihdam ve gelirlerinin düzelmesini, ekonomik artışı ve ekonomideki uzun vadeli yapısal değişiklikleri öngören Ulusal Eylem Planı’nın onaylandığı belirtildi. 


Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reşetnikov, bu konuda bir rapor sunarak, ekonominin düzelmesine yönelik ulusal plan taslağının bu sene Haziran ayında hazırlandığını söyledi. 

Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reşetnikov

Hedef: 2030

Reşetnikov “Yarın hükümette ulusal planı onaylayacağız. Fakat bu yarıdan fazlası gerçekleştirilen bir plan. Şu anda Ekonomik Kalkınma Bakanlığı diğer bakanlıklar ve birimler ile birlikte diğer bir belge olan 2030 yılına kadar ulusal hedeflere ulaşılmasına yönelik belge üzerinde çalışıyor” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Çavuşoğlu Lavrov’la görüştü

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov'la başta Dağlık Karabağ olmak üzere, bölgesel sorunları görüştü.

Rusların Palandöken ilgisi

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Palandöken, kış turizmi için Rusların ilgisini çekiyor. Palandöken'de yapılan rezervasyonlarda Ruslar birinci sırada yer aldı.

Rusya’da QR kodu ile satın almada artış

Merkez Bankası verilerine göre, Rusya’da  QR kodu ile satın almada artış yaşandı. 2020 Ekim ayında QR kodu ile satın alma, Eylül ayına...

Rusya’da yeni kısıtlamalar

Rusya’da maske yasağının kapsamı genişletildi. Kalabalık yerlerde, asansörlerde, otoparklarda maske takmak zorunlu hale getirildi.Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici...