30 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da 49 market, maske cezasından kapatıldı

Moskova’da 49 market, maske cezasından kapatıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da 49 market maske cezasından kapatıldı.

RIA Novosti’nin haberine göre,  Moskova’da maske  kuralına uymayan 6 market önceki gün yetkililer tarafından kapatıldı. Kapatılan marketler arasında  Eurospar ve Pyaterochka’ın da bulunduğu açıklandı. Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’nin (Ropotrebnadzor) kararıyla Mayıs ayından bu yana Moskova’da 49  market kapatıldı.

Maske ve eldiven  kuralı ihlal edildi

Ticaret ve Hizmetler Dairesi Başkanı Aleksey Nemeryuk, “ Geçtiğimiz gün içinde, ziyaretçiler ve satıcıların maske ve eldiven takmadığı, Pyaterochka ve Eurospoar  da dahil olmak üzere altı adet market kapatıldı.” Dedi.

Kararnameya göre kural hala geçerli

Başkan Nemeryuk, Belediye Başkanı’nın 12 Mayıs’ta yayınlanan  kararnamesinin Moskova’da hala yürürlükte olduğunu, ve  marketlere, restoranlara, alışveriş merkezlerine gelen tüm ziyaretçilerin maske ve eldiven takmasının gerektiğini hatırlattı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi “İşyerlerini kapatmayı önleyen bir faktör” olarak açıklandı.Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, QR kod...

Rusya’dan iki ülkeye daha, direkt uçuşlar başlayacak

Rusya’dan iki ülkeye  daha direkt uçuşlar başladı. Rusya sınırlarını kaldırarak, Dominik Cumhuriyeti ve Fas ile direkt uçuşlara  başlayacağını açıkladı.

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması, beklentinin yüzde 4 olduğunu ancak enflasyon düşürücü faktörlerin  baskın olacağını bildirdi.Merkez Bankası Başkanı, Rusya'daki...

Sberbank’ın ruble dolar kuru tahmini

Sberbank, bu yıl ortalama yıllık ruble döviz kuru tahminini, önceki dolar başına 70-71 rubleden, dolar başına 71-73 rubleye düşürdü.