28 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Sberbank, personelinin yarısını uzaktan çalışmaya geçirecek

Sberbank, personelinin yarısını uzaktan çalışmaya geçirecek

Sberbank, personelinin yarısını uzaktan çalışmaya geçireceğini açıkladı.

Sberbank, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin ve Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) başkanı Anna Popova’nın son kararları ışığında, personelinin yüzde 50’sini “uzaktan çalışmaya” göndermeye karar verdi.

Bankanın basın servisi tarafından yapılan açıklamada “Son zamanlarda alınan tedbirler ve Moskova Belediye Başkanı ile Rospotrebnadzor başkanının kararları ışığında, ekibimizin yüzde 50’sini uzaktan çalışma formatına transfer etmeye karar verdik” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada aynı zamanda bu bağlamda daha önce karantina döneminde, Sberbank’ın teknolojik imkanlarının ve yüksek BT ​​hizmetlerinin 74 bin ofis çalışanının uzaktan çalışmasına izin verdiği belirtildi.

Bankanın açıklamalarında ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Ancak, tüm çalışanlar işlerini uzaktan yapamayacak. Ofislerde çalışmaya devam edenlere sürekli olarak gerekli kişisel koruyucu ekipman sağlanmaya devam edecek, sosyal mesafe kurallarına uyacaklar ve kovid 19 için termometrik kontrol sistemleri aracılığıyla düzenli testlere tabi tutulacaklar.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya eski başkan adayı Kovid-19’a yakalandı

Rusya eski başkan adayı gazeteci Kseniya Sobçak, Kovid-19’a yakalandı. Sobçak'ın koku alma duyusunu kaybettiği bildirildi.Moskova 24 TV kanalının...

Vergi artışının bütçeye getirisi açıklandı

Plehanov Rusya Ekonomi Üniversitesi uzmanlarına göre, vergi artışının bütçeye getirisi 2.6 tirlyon ruble olacak. Yeni vergiler 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girecek.

Moskova Metrosu’ndaki yolcu sayısı

Moskova Metrosu'ndaki yolcu sayısı, bir haftada yüzde 18 azaldı. Yolcu sayısı günlük 5.3 milyondan az oldu.Moskova Yönetimi Ulaştırma...

Ufa’dan yurt dışı seferleri başladı

Rusya'da, Ufa'dan yurt dışı seferleri başladı. Ufa Havalima'nında uluslararası uçuşlar 27 Ekim'de başlamış oldu.Federal Hava Taşımaclığı...