21 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya ve Küba, karşılıklı uçuşları görüşecek

Rusya ve Küba, karşılıklı uçuşları görüşecek

Rusya ve Küba, pandemi nedeniyle ara verilen karşılıklı uçuşları görüşecek.

Rusya Federal Havacılık Ajansı (Rosaviatsiya), Rusya ve Küba’nın uçuşları yeniden başlatma konusunu daha fazla incelemeye karar verdiğini belirtti.

Küba Başbakan yardımcısı Ricardo Cabrisas Ruiz’in, Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanı Yardımcısı Aleksandr Neradko ile yaptığı görüşmede, ülkeler arasındaki uçuşların yeninden başlaması gündeme geldi.

Rosaviatsiya tarafından yapılan açıklamada “Küba ve Rusya arasında hava trafiğine yeniden başlama umutları, Küba’da faaliyet gösteren Rus yapımı uçakların uçuşa elverişlilik sorunları, uçak ve mürettebat sertifikasyonu sorunları, Rusya ve Küba’daki epidemiyolojik durumu dikkate alarak ikili uçuşları yeniden başlatma konusunu daha fazla incelemeye karar verildi” ifadelerine yer verildi.

Görüşmede ayrıca Küba’daki Rus havacılık ekipmanlarının operasyonuna da karşılıklı ilgi ifade edildi. Rosaviatsiya, Küba’da işletilen Rus yapımı uçakların uçuşa elverişliliğini korumak için gerekli bilgileri sağlamaya hazır olduğunu açıkladı. .

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus sporcu, Galatasaray’a transfer oldu

Rus sporcu Tatiana Kosheleva, Galatasaray'a transfer oldu.Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, eski oyuncularından Tatiana Kosheleva'yı yeniden kadrosuna...

RUSYA’DAKİ BEYAZ YAKALI TÜRKLER 4. BÖLÜM | Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin

Rusya'daki Beyaz Yakalı Türkler 4. Bölümünde Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin ile Rusya'daki yaşantısını konuştuk.

Moskova’da yarın mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji uzmanlarının bildirdiğine göre Moskova'da yarın, mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor.RIAMO’nun meteorologlarının bildirdiğine göre 2020’nin sonbahar sezonundaki ilk...

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor. Teslimat hizmetleri veren Yandex.Eda ve  Delivery Club’u kontrol edecek.Moskova...