25 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Yurt dışından gelen Ruslara, zorunlu izolasyon uygulanacak

Yurt dışından gelen Ruslara, zorunlu izolasyon uygulanacak

Yurt dışından gelen Ruslara, koronavirüs test sonuçları çıkıncaya kadar evde izolasyon uygulanacak. Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Putin, yabancılar için koronavirüs önlenmeri süresini uzattı.

Rusya Federasyonu Baş Sağlık Doktoru kararnamesinde yer alan açıklamaya göre, yurt dışından uçakla gelen Rusların, koronavirüs testlerinin sonuçları hazır oluncaya kadar evde izole edilmesine karar verildi.

Karar ne zaman yürürlüğe girecek?

Resmî hukuki bilgi portalında yayınlanan kararnamede “PCR yöntemi ile COVID-19 için yapılan laboratuvar testlerinin sonuçlarını almadan önce, yurt dışından dönen Rusların ikamet ettikleri yerde izolasyon rejimini gözlemlemeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı. Karar 24 Eylül’de yürürlüğe girecek.

31 Temmuz’da Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, yurtdışından yurtlarına gelen Ruslara, devlet hizmetleri portalında bir anket doldurma mecburiyeti getirmişti.  

EN ÇOK OKUNANLAR

Kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti

Otostopla bindiği otomobil kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti.Antalya'nın Alanya ilçesinde otostopla bindikleri otomobilin kaza yapması sonucu,...

Çelyabinsk | Chelyabinsk | Rusya Şehirleri | Челябинск

Çelyabinsk | Chelyabinsk ,  Rusya Federasyonu'nun en büyük sanayi, ekonomi, kültür ve iş merkezlerinden birisi ve Rusya’nın nüfus bakımından en büyük yedinci...

Yevgeny Chizhov, Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı

Yazar Yevgeny Chizhov, bir bit pazarının sakinlerini konu alan Cennet Koleksiyoncusu romanıyla Çağdaş Rus Düzyazısı'nda Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı. Ödül töreni...

Bochkarev, koronavirüs aşısı olacak

Moskova İnşaat Departmanı Başkanı Andrey  Bochkarev, koronavirüs aşısı olacağını açıkladı. Başkan, departman çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.