23 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya’da 5G finansmanında, 6 kat kesinti olacak

Rusya’da 5G finansmanında, 6 kat kesinti olacak

Rusya’da 5G internet ağları finansmanında  yaklaşık 6 kat kesintiye gidileceği belirtildi. 43 milyar ruble olan finansmanın 7.4 milyar rubleye düşürüleceği açıklandı.

Dijital Ekonomi Başkan Yardımcısı Konstantin Ganeev, Izvestia’ya verdiği demeçte, Rusya’daki 5G internet ağları için sağlanan finansal fonların 43 milyardan 7.4 milyar rubleye düşeceğini belirtti.

Önümüzdeki yıllarda ne kadar destek verilecek?

Ganeev, 2021 yılında 5G’nin geliştirilmesi için 504.5 milyon ruble, 2022’de 3.5 milyar ruble, 2023’te 1.7 milyar ruble ve 2024’te 1.6 milyar ruble tahsis edilmesinin planlandığını belirtti.

Kesinti Ulusal Kalkınma Hedefleri nedeniyle yapıldı

Konstantin Ganeev, finansman değişikliğinin, 21 Temmuz’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından 2030’a kadar Yeni Ulusal Kalkınma Hedefleri’nin onaylanmasıyla bağlantılı olduğunun altını çizdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Erdoğan’ın Kırım açıklamalarını yorumladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım açıklamalarını yorumladı. Putin, Erdoğan’ın bu konudaki görüşünün kendisi için çok önemli olmadığını söyledi.

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri, Moskova’da verildi

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.Rusya’nın başkenti Moskova’da Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı'nın organize ettiği...

Moskova Metrosu’nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıklandı

Altyapı Müdürlüğü Başkanı Dmitry Doschatov tarafından, Moskova Metrosu'nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıkladı. Doschatov, Moskova Metrosu'nun iki saat arayla dezenfekte edildiğini bildirdi.

Perm | Rusya Şehirleri | Пермь

Perm (Пермь) Rusya Federasyonu'nda nüfusu 1 milyonu aşan Batı Ural'ların en büyük şehridir. Avrupa’nın en büyük dördüncü nehri olan Kama Nehri’nin kıyısına...