27 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Türkiye’da karantinaya alınan Rus şarkıcı Dakota, ülkesine döndü

Türkiye’da karantinaya alınan Rus şarkıcı Dakota, ülkesine döndü

“Türkiye’de mahsur kaldım” diye yardım isteyen Rus şarkıcı Dakota, ülkesine döndü.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’de tatil yaptıktan sonra koronavirüs testleri pozitif çıkan Rus şarkıcı Rita Dakota Türkiye’de karantinaya alınmış ve uçuşunu izin verilmediği  için sosyal medya hesabından yardım istemişti.

“Amin arkadaşlar”

Şarkıcı Dün Antalya havalimanından paylaştığı bir fotoğraf ile “Amin arkadaşlar” diye başladığı paylaşıma  eve uçuyorum diye not düştü. Şarkıcı ilk verdiği testin yanlışlıkla pozitif çıktığını iddia etmiş ve yeniden test olamadığını belirtip, yardım istemişti. Dünkü paylaşımında,verdiği yeni testin negatif çıktığına dikkat çekerek, haklı olduğunu ama bundan da kendisine ders çıkardığını belirtti.

Şarkıcı geçen haftaki yardım isteği videosundan sonra da Türkiye’de bulunduğu dönemde Türkiye’nin güzelliklerini yemeklerini ve kaldı otellerden paylaşımlar yapmayı ihmal etmedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Çavuşoğlu Lavrov’la görüştü

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov'la başta Dağlık Karabağ olmak üzere, bölgesel sorunları görüştü.

Rusların Palandöken ilgisi

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Palandöken, kış turizmi için Rusların ilgisini çekiyor. Palandöken'de yapılan rezervasyonlarda Ruslar birinci sırada yer aldı.

Rusya’da QR kodu ile satın almada artış

Merkez Bankası verilerine göre, Rusya’da  QR kodu ile satın almada artış yaşandı. 2020 Ekim ayında QR kodu ile satın alma, Eylül ayına...

Rusya’da yeni kısıtlamalar

Rusya’da maske yasağının kapsamı genişletildi. Kalabalık yerlerde, asansörlerde, otoparklarda maske takmak zorunlu hale getirildi.Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici...