28 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rus SU-30 savaş uçağı, Tver Oblastı’nda düştü

Rus SU-30 savaş uçağı, Tver Oblastı’nda düştü

Eğitim uçuşu yapan, Rus SU- 30 savaş uçağı, Tver Oblastı’nda düştü. Uçaktakiler kaza sırasında atlamayı başardı.

Rusya’nın Batı Askeri Bölgesi, basın servisinin bildirdiğine göre, Tver Oblastı’nda eğitim uçuşu sırasında SU-30 savaş uçağı düştü.

Uçaktakiler kurtuldu

Mürettebat uçaktan güvenli bir şekilde atladı. Pilotlar yere indikten sonra  ilk yardım ekipleri tarafından müdahaleleri yapıldı.

Açıklamada “ Uçak ormanlık bir alana düştü. Uçağın düşüşünde herhangi bir yerleşim yerine  zarar gelmedi. Kazanın neden geçekleştiğini  öğrenmek için askeri uzman ekipler, olay yeri incelemesi yapacak” denildi.

Rus Hava Kuvvetleri’nin omurgası

Dördüncü nesil SU-30, Rusya’nın ürettiği çift motorlu savaş uçağıdır. Birinci nesil olan, savaş uçağı 1989’da ilk uçuşunu gerçekleştirmişti. Seri üretimi ise 1992 yılında başladı. Bugüne kadar Çin, Hindistan, Cezayir, Ermenistan, Angola, Belarus, Venezuela başta olmak üzere bir çok ülkede  kullanılıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.