21 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Siluanov “Kredi ile hem Belarus'u hem ekonomimizi destekliyoruz”

Siluanov “Kredi ile hem Belarus’u hem ekonomimizi destekliyoruz”

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov “Kredi vererek hem Belarus’u hem de kendi ekonomimizi destekliyoruz” dedi.

Rusya Federasyonu Maliye Bakanı Anton Siluanov, Rusya’nın Belarus’a kredi vererek hem Belarus’u hem de kendi ekonomisini destekleyeceğini belirtti.

Kredinin sebebini açıkladı

Bakan Siluanov “Rossiya” 1 televizyon kanalında yaptığı açıklamada “Rus tedarikçilere ödemeler sağlanacak ve ödemede gecikme olmayacaktır. Burada karşılıklı ilgi var. Elbette bazılarının söylediklerini duyuyoruz ‘Zor durumda olan yabancı ülkelere neden kredi veriyoruz’ diyorlar. Çünkü Belarus, bizim çok yakın ticaret ve ekonomik ortağımızdır” diye konuştu.

Siluanov, Belarus tarafının güvenilirliğini vurgulayarak “Kredi geri ödeme şartlarını hiç ihlal etmediler” ifadelerini kullandı.

2021’de 500 milyon dolar kredi

Rusya’nın Belarus ile 1 milyar 500 milyon dolarlık kredi anlaşma çalışmaları sürüyor. Yıl sonuna kadar Belarus, Rusya’dan, Avrasya İstikrar ve Kalkınma Fonu aracılığıyla 500 milyon dolar alabilir. Moskova önümüzdeki yıl Minsk’e 500 milyon dolar daha yardım edecek.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin’den küresel ekonomi uyarısı: Yeni ağır sorunlar gelebilir

Rusya Devlet Başkanı Putin, küresel ekonomi uyarısı yaparak "Yeni ağır sorunlarla gelebilir" açıklamasını yaptı. Putin " Vatandaşların işlerini ve gelirlerini koruyabilmemiz önemlidir"...

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak. 

Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası

Rusya’nın başkenti Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası başladı. Trekhgornaya Manufaktura, Kompleks "Nadezhda" da gerçekleşen defilede Svarka moda evinin kreasyonu...