31 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskovalı gelinler en çok Türk damatları, damatlar ise Yunan gelin seçti

Moskovalı gelinler en çok Türk damatları, damatlar ise Yunan gelin seçti

Moskovalı gelinler yabancı damat olarak en çok Türk damatları, damatlar ise yabancı gelin olarak Yunanlıları seçti.

Moskova’daki tüm evlendirme dairelerinde gelen verileri paylaşan basın departmanından yapılan açıklamaya göre bu yılın başından bu yana başkentliler toplamda 6 bin yabancı uyruklu ile evlilik gerçekleştirdi. Bu, başkentte yapılan tüm nikah kayıtlarının sadece yüzde 15’ine denk geliyor.

Moskova yönetiminin basın servisine göre, Rus kadınları en çok Türkiye’den gelen göçmenleri koca olarak seçerken, erkekler Yunan kadınlarla evlenmeyi tercih etti. Yönetim, bu yıl Moskova’da gelinlerden daha fazla yabancı damat görüldüğünün de altını çizdi.

GELİNLER

Açıklamada, Moskovalı 81 genç kızın eşlerini Türkiye’den, 63’ünün Nijerya’dan, 54’ünün Vietnam’dan seçtiği bildirildi. Ayrıca, yabancılar ile evlenen Moskovalı genç kızlardan 47’si Amerikalı, 42’si İngiliz, 41’i İtalyan, 40’ı İsrailli, 35’i Kübalı ve 32’si  Almanlar ile hayatını birleştirdi.

DAMATLAR

Moskovalı damatlar ise en çok Yunanlı kadınlar ile aile kuraraken (66), sırası ile; Vietnam  (50), Nijerya (15), Letonya ve Estonya ( 9’ar evlilik), Almanya ve Küba’dan ( 8’er evlilik)  kendilerine eş seçtiler.

Basın servisi, açıklamasında Moskovalı gelinlerin yaklaşık 60 farklı ülkeden yabancı damat getirirken,  damatların ise yaklaşık 100 farklı ülkeden gelin getirdiler.

EN ÇOK OKUNANLAR

Ermenistan’ın planı ve umudunu, Rusya suya düşürdü

Rusya, Ermenistan'ın çatışmalara kendisini dahil etme planı ve umudunu suya düşürdü. Rusya Dışişleri Bakanlığı, aralarındaki anlaşmaya istinaden yardım isteyen Ermenistan'a "Çatışmalar topraklarınızda...

Rusya’da günlük vaka sayısı 18 bini geçti

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı 18 bini geçti. Ülkede son 24 saatte 334 kişi daha koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam vaka...

Dünya geneli vaka sayısı, 46 milyonu aştı

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı 46 milyonu aştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 194 bin 423 kişi yaşamını yitirdi.

Rusya Premier Ligi

Rusya Premier Ligi konusunda en kapsamlı bilgiyi burada bulabilirsiniz.Rusya Premier Ligi 1992 yılında kuruldu.  Rusya Premier Ligi’nde...