25 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Türkiye'de testi pozitif çıkan Rus şarkıcı, karantinaya alınınca yardım istedi

Türkiye’de testi pozitif çıkan Rus şarkıcı, karantinaya alınınca yardım istedi

Tatil için gittiği Antalya’da koronavirüs testi pozitif çıkan Rus şarkıcı Rita Dakota,  karantinaya alınınca ülkesinden yardım istedi. Dakota, sosyal medya hesabından  “Eve gitmek istiyorum” diye seslendi.

Testi pozitif çıkan Rus şarkıcı Türkiye’de uçağa alınmayınca yardım istedi.

Rus şarkıcı Rita Dakota, tatile gittiği Antalya’da koronavirüs  testi pozitif çıktı. Karantinaya alındı ve Türkiye’den çıkışına izin verilmedi.

Rita Dakota

Dakota, karantinaya alındığı yerden ülkesine sosyal medya aracılığıyla seslendi. Dakota İnstagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye’ye  “mükemmel” kan testleri, PCR testi ve röntgen görüntüleri ile gittiğini söyledi.

Video çekip yayınladı

Dakota izole edildiği odadan ülkesine sosyal medya aracılığıyla seslendi. Rus şarkıcı “Türkiye’de testim pozitif gösteriyor ve tek başıma bir odaya kapatıldım. Tekrar teste girme talebim geri çevriliyor. Yeni bir teste en erken bir hafta içinde burada girebileceğim. Bağımsız bir laboratuvarı aramama ve bu testi tekrar yaptırmama yardım edin. Eve gitmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Rita Dakota

Şarkıcı, dört duvara kilitlendiğini ve küçük kızı Mia’yı göremediğini belirterek “Panik içindeyim. Bineceğim uçak bensiz kalktı ve Türkiye tarafı beni ülkeden çıkarmıyor” dedi.

Dakota aynı zamanda, bu  durumdan kurtulup teste tekrar girebilmek için tüm bilgilerinin avukatına gönderilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

İşte şarkıcının yardım istediği video görüntüleri:

View this post on Instagram

В видео подробно описываю ситуацию. Если вкратце: все мои русские анализы идеальны (кровь, ПЦР, снимок, осмотр пульмонолога и главное – антитела ). В Турции показывает положительный тест и меня просто заперли в изоляцию, на просьбы пересдать и исключить ошибку – отказывают. Самое раннее- через неделю сдать новый тест и снова тут же😭 Помогите мне вызвать независимую лабораторию и пересдать этот анализ, я хочу домой😢. Пожалуйста, пишите строго моему юристу @pravobloger , не мне и не в директ 🙏 Если вы можете как-то нам поспособствовать выбраться из этой абсурдной ситуации и просто пересдать тест ещё раз, в другом месте и сразу, а не через неделю. (Абсолютно здорового Феда закрыли отдельно от меня и грозятся на 14 дней 😖 мы в шоке и не понимаем, что нам делать…)

A post shared by РИТА DАКОТА – 💿СТАИ КИТОВ 🎧 (@ritadakota) on

EN ÇOK OKUNANLAR

Kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti

Otostopla bindiği otomobil kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti.Antalya'nın Alanya ilçesinde otostopla bindikleri otomobilin kaza yapması sonucu,...

Çelyabinsk | Chelyabinsk | Rusya Şehirleri | Челябинск

Çelyabinsk | Chelyabinsk ,  Rusya Federasyonu'nun en büyük sanayi, ekonomi, kültür ve iş merkezlerinden birisi ve Rusya’nın nüfus bakımından en büyük yedinci...

Yevgeny Chizhov, Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı

Yazar Yevgeny Chizhov, bir bit pazarının sakinlerini konu alan Cennet Koleksiyoncusu romanıyla Çağdaş Rus Düzyazısı'nda Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı. Ödül töreni...

Bochkarev, koronavirüs aşısı olacak

Moskova İnşaat Departmanı Başkanı Andrey  Bochkarev, koronavirüs aşısı olacağını açıkladı. Başkan, departman çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.