25 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Yanlış hesaba para gönderince ne yapmanız gerekir?

Yanlış hesaba para gönderince ne yapmanız gerekir?

Finans ve Yatırım Yönetimi Akademisi’nde uzman olan Alexey Krichevsky, yanlış hesaba para gönderince ne yapmanız gerekir sorusuna “Önce bankayı arayın” cevabını verdi. Krichevsky, böyle bir sorunla karşılaşmamak için para transferi sırasında iki kez kontrol yapılmasını önerdi.

Finans ve Yatırım Yönetimi Akademisi’nde uzman olan Alexey Krichevsky, Prime ajansına verdiği demeçte  “Yanlış birinin hesabına para gönderdiğiniz durumunda ilk adım bankayı arayıp bu konu hakkında yetkili kişilerle iletişime geçmektir. İkinci yöntem ise parayı gönderdiğiniz kişi ile doğrudan iletişime geçmektir, parayı iade etmek istemedikleri durumda mahkemeye vereceğinizi belirtin” dedi.

En etkin yöntem, kontrol

Krichevsky, “ Böyle bir sorunu önlemenin en kolay yolu, ödeme ayrıntılarını iki kez kontrol etmektir. Herhangi bir bankacılık uygulamasında, ödemenin onaylanması sırasında alıcı ve transfer verileri iki kez kontrol edilir. Genel olarak kullanıcıların hata yapmaması için ayrıntıları iki kere kontrol etmeleri gerekmektedir.”  Şeklinde uyarıda bulundu.

Uzman Krichevsky  “Yine de siz yanlışlıkla başka birinin hesabına para gönderdiyseniz, ilk adım olarak bankayı aramalısınız ve yanlış bir hesaba para gönderdiğinizi bildirmeniz gerekmektedir.” Dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da 63 kişiye maske cezası

Moskova'da, Alış Veriş Merkezleri'ne (AVM) gelenlerin arasından 63 kişiye maske cezası verildi. Maske takmayan ziyaretçilere 4 bin ruble para cezası kesildi.

Nurmagomedov’dan akıllara kazınacak galibiyet

Dağıstanlı sporcu Nurmagomedov’dan akıllara kazınacak galibiyet geldi. UFC hafif siklet şampiyonluğu maçında Justin Gaethje’yi yenmeyi başardı.Dağıstanlı...

Gamaleya Merkezi “Temmuz’da önemli gelişmeler olacak”

Gamaleya Merkezi, pandemi konusunda "Temmuz'da önemli gelişmeler olacak" açıklamasını yaptı. Toplu aşılama ve bağışıklık nedeniyle virüsün üstesinden gelineceği bildirildi.

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı. Mağazaya girmek için, App Store ve Google Play'de bulunan özel bir uygulamanın indirilmesi X5 ID‘ye kayıt...