25 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Sobyanin’den ‘uzaktan çalışma’ önerisi geldi

Sobyanin’den ‘uzaktan çalışma’ önerisi geldi

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’den, başkentteki kuruluşlara uzaktan çalışma önerisi geldi. Sobyanin,  şirketlerin mümkün olduğunca uzaktan çalışma düzenlemesine geçmelerini tavsiye etti.

Sobyanin, “Rossiya 24” televizyon kanalında yaptığı açıklamada “Mümkünse ve bu kurumun çalışmasına ciddi bir zarar gelmiyorsa, tüm işletme yönetiminin, organizasyon şeklinden bağımsız olarak, uzaktan çalışmayı organize etmeye devam etmelerini tavsiye ederim” diye konuştu.

Uzaktan çalışma, teması azaltıyor

Belediye başkanı, epidemiyolojik durumun istikrarının buna bağlı olduğunu vurgulayarak açıklamalarında “Uzaktan işte ne kadar çok insan varsa, şehir içinde o kadar az hareket, daha az temas olacağı için durum daha istikrarlı olacaktır. Uzaktan çalışma kurallarını hiçbir zaman kaldırmadık ve mümkünse bunlara bağlı kalmanızı şiddetle tavsiye ederim” diye konuştu.

Gevşeme olmamalı, dikkatli davranılmalı

Belediye Başkanı, COVID-19’un daha hafif şekillerde ortaya çıkmaya başladığı iddialarının gerçek olmadığını söyledi. Sobyanin “Koronavirüs ile hasta ve ağır hasta sayısı oldukça fazla. Mekanik solunum cihazı kullanan insanlar var. COVID’den ölüm oranı var. Bu nedenle, hiçbir durumda, yaşı ilerlemiş insanların daha rahat davranabileceği kadar korkunç bir hastalık olmadığını söyleyerek, kimse gevşememeli ve güvence verilmemelidir. Yine de dikkatli davranmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti

Otostopla bindiği otomobil kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti.Antalya'nın Alanya ilçesinde otostopla bindikleri otomobilin kaza yapması sonucu,...

Çelyabinsk | Chelyabinsk | Rusya Şehirleri | Челябинск

Çelyabinsk | Chelyabinsk ,  Rusya Federasyonu'nun en büyük sanayi, ekonomi, kültür ve iş merkezlerinden birisi ve Rusya’nın nüfus bakımından en büyük yedinci...

Yevgeny Chizhov, Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı

Yazar Yevgeny Chizhov, bir bit pazarının sakinlerini konu alan Cennet Koleksiyoncusu romanıyla Çağdaş Rus Düzyazısı'nda Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı. Ödül töreni...

Bochkarev, koronavirüs aşısı olacak

Moskova İnşaat Departmanı Başkanı Andrey  Bochkarev, koronavirüs aşısı olacağını açıkladı. Başkan, departman çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.