27 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel TFF Başkanı Özdemir, Ufa’da stad inşaatı yapmak istiyor

TFF Başkanı Özdemir, Ufa’da stad inşaatı yapmak istiyor

Başkurdistan’da  beraberindeki heyet ile bulunan, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir Ufa’da stad inşaatı yapmak istiyor.

Rusya Federasyonu’na bağlı Başkurdistan’ı ziyaret eden TFF Başkanı Nihat Özdemir, Ufa’da yeni stadın yapımına talip olduğunu ifade eti.

Özdemir,  Başkurdistan Başkanı Radiya Khabirov ve VTB Bank temsilcileri ile Ufa’daki Başkurdistan Meclis Binasında bir toplantı gerçekleştirdi.

Stad için özel proje

Başkurdistan Başkanı Radiya Khabirov toplantıda, Ufa’da güzel bir futbol stadyumunun olmadığını ve bölgenin böyle bir inşaat için yeterli fonu olmadığını belirtti. Khabirov ,Türk inşaatçılar ve VTB Bank’ın imtiyaz koşulları adı altında ilginç bir proje hazırlamanın mümkün olacağını söyledi.

Deneyimlerimizi paylaşmak istiyoruz

Nihat Özdemir ise spor tesislerinin yapımında geniş bir deneyim sahibi olduklarını hatırlatarak “Şu anda Omsk’ta Avangard buz sarayını inşa ediyoruz.  Deneyimlerimizi paylaşmaya hazırız.” dedi.

Şartlarda anlaşma sağlandı

Bankanın kıdemli başkan yardımcısı Yuri Molchanov, spor altyapısının inşası için vergi indirimleri ve asgari kredi verme oranlarını içeren bir mali program kullanmayı önerdi. Türk temsilciler, yeni stadyum için VTB’ye kredi vermeye hazır olduklarını açıkladı, ancak devlet Türk firmalarının inşaat malzemeleri tedarikine veya stadyum inşasına katılmak şartıyla teklifi kabul edebileceklerini belirttiler.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da yeni kısıtlamalar

Rusya’da maske yasağının kapsamı genişletildi. Kalabalık yerlerde, asansörlerde, otoparklarda maske takmak zorunlu hale getirildi.Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici...

Rusya’da günlük can kaybında rekor

Rusya'da Kovid-19 nedeniyle, günlük can kaybında rekor yaşandı. Son 24 saatte 320 kişi hayatını kaybetti. Bu sayının pandeminin başından beri en yüksek...

Dünya genelinde vaka sayısı, hızla artıyor

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı kişi sayısı 43 milyon 790 bini geçti. Virüs nedeniyle 1 milyon 164 bin 609 kişi...

Brent petrolün fiyatı arttı

Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,88 artışla 41,17 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası...