25 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Kremlin, Rusya'da kısıtlama söylentilerine açıklık getirdi

Kremlin, Rusya’da kısıtlama söylentilerine açıklık getirdi

Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov Rusya’da koronavirüs nedeniyle kısıtlama söylentilerine açıklık getirdi. Peskov, ülkede kısıtlama planlarının olmadığını açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı basın sözcüsü Dmitri Peskov, koronavirüse yönelik yeni kısıtlamalar hakkındaki söylentiler sorusuna cevap verdi. 

Planlarımızda yok

Gazeteciler ile  yapılan görüşmede Peskov’a Rusya’daki koronavirüs nedeniyle karantina önlemlerini artırmaya yönelik herhangi bir planları olup olmadığı soruldu. Peskov ise yanıt olarak böyle bir planlarının olmadığını söyledi.

Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov

Gerekli tedbirler alındı, kontroller sürüyor

Peskov, “Covid-19 ile mücadele için ülkedeki tüm bölgelerde sağlıkçılar önceden salgın risklerini öngörebilmek için tedbirler aldı. Bu tedbirler hükümet merkezinin sıkı kontrolü altından geçti. Ayrıca, bu tedbirler görüşmesine de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’de katıldı.” dedi.  

Rusya Devlet Başkanı basın sözcüsü,  yeni kısıtlamalar hakkında söylentilerin gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekledi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti

Otostopla bindiği otomobil kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti.Antalya'nın Alanya ilçesinde otostopla bindikleri otomobilin kaza yapması sonucu,...

Çelyabinsk | Chelyabinsk | Rusya Şehirleri | Челябинск

Çelyabinsk | Chelyabinsk ,  Rusya Federasyonu'nun en büyük sanayi, ekonomi, kültür ve iş merkezlerinden birisi ve Rusya’nın nüfus bakımından en büyük yedinci...

Yevgeny Chizhov, Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı

Yazar Yevgeny Chizhov, bir bit pazarının sakinlerini konu alan Cennet Koleksiyoncusu romanıyla Çağdaş Rus Düzyazısı'nda Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı. Ödül töreni...

Bochkarev, koronavirüs aşısı olacak

Moskova İnşaat Departmanı Başkanı Andrey  Bochkarev, koronavirüs aşısı olacağını açıkladı. Başkan, departman çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.