27 Eylül 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya'da akrabası olanlara, vize süresi daha uzun verilecek

Rusya’da akrabası olanlara, vize süresi daha uzun verilecek

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin “Rusya’da akrabası olanlara vize süresi daha uzun verilecek” şeklinde açıklama yaptı.

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin, yakın akrabaları Rusya Federasyonu vatandaşı olan yabancıların, basitleştirilmiş bir şekilde Rusya’yı ziyaret etmek için bir yıla kadar vize verebileceklerini belirtti.

“Vatandaşlarımızın akrabaları, vizeyi basit alabilecek”

Başbakan  Mişustin konu hakkında yaptığı açıklamada “Bugün, vatandaşlarımızın yakın akrabaları için normal özel vize verme prosedürünü ve Rusya’da kalma prosedürünü basitleştireceğiz. Rus vatandaşlarının eşleri, velileri, çocukları,  kardeşleri, dedeleri, büyük anneleri ve torunları vizeleri artık basitleştirilmiş şekilde alacak” dedi.

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin

Bir dilekçe ile akrabası olana 1 yıl vize verilecek

Mişustin, Rus vatandaşı akrabası olan yabancı vatandaşlara 1 seneye kadar geçerlilik süresi olan vizelerin verileceğini ifade etti. Bu işlemleri, Rus vatandaşının basit bir yazılı dilekçe ile yapabileceklerini belirten Başbakan Mişustin  “Ayrıca, misafirlerin vize alma hakkını korumak için her üç ayda bir ülkemiz dışına seyahat etmek zorunda kaldıkları hukuk kuralı da hariç tutulacaktır” diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Volgograd | Stalingrad | Rusya | Волгоград |

Volgograd (Волгоград), bir diğer adı ile Stalingrad , Rusya ’nın tarihinde çok önemli bir yere sahip şehirlerin başında geliyor.

“Büyük Bolgar” Orta Çağ Savaşları Festivali

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin bin yıllık tarihe sahip Bolgar şehrinde düzenlenen Uluslararası VII. "Büyük Bolgar" Orta Çağ...

Moskova’da motosiklet festivali

Rusya'nın başkenti Moskova'da sonbahar motosiklet festivali düzenlendi. Festivale katılan Rusya Yol Güvenliği Devlet Müfettişliği ekipleri Park Gorki'de hazırlanan güvenli alanda...

Rusya’da turizm gelirleri, 3 katına çıkacak

Rusya’da 10 yılda turizm gelirleri 3 katına çıkacak. Devletin bu sektörü destekleyeceği ve gerekli adımların atılacağı açıklandı.Rusya Federasyonu...