25 Eylül 2020
Ana Sayfa Gündem Rus Hükümetinden, hafif sanayiye maddi destek geldi

Rus Hükümetinden, hafif sanayiye maddi destek geldi

Rus Hükümetinden , hafif sanayiye 1 milyar ruble maddi destek geldi. Alınan destek kararı, Başbakan  Mihail Mişustin’in imzaladığı kararname ile yürürlüğe girdi.

Rusya Federasyonu Hükümeti’nde, hafif sanayiye müjde niteliğinde karar geldi. Başbakan Mişustin, söz konusu kuruluşlara 1 milyar ruble desteğin tahsis edileceğini duyurdu.

Açıklama basın servisinden geldi

Hükümet basın servisinden yapılan açıklamada, Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, hafif sanayi kredi faizlerinin geri ödenmesi için sübvansiyonlar hakkında bir kararname imzaladı. Bu destek tedbiri için yıl sonuna kadar 1 milyar ruble tahsis edilecek.

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin

2019- 2022 dönemi krediler için geçerli  

Açıklamada “ Karar, işletme sermayesini yenilemek için 2019’dan 2022’ye kadar alınan krediler için geçerli. Bu karara göre, faiz ödemelerinin yüzde 70’i geri ödenecek. Yıl sonuna kadar bu destek tedbirine 1 milyar ruble yönlendirilecek”  denildi.

Üç yıla kadar verilen krediler için tazminat almanın mümkün olacağı, destekleyici firmaların ise aylık sübvansiyon alacakları da kaydedildi.

Hükümet, kararnamenin sektördeki kilit işletmelerdeki mali durumu istikrara kavuşturmaya, kaliteyi iyileştirmeye ve çeşitli pazarlar için ürün yelpazesi genişlemesine yardım olacağını açıkladı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin’den ABD’ye, siber güvenlik mesajı: Birlikte çalışalım

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'ye siber güvenlik mesajı verdi. Putin, ABD'ye siber güvenlik konusunda birlikte çalışmayı önerdi.

Moskova’da 49 market, maske cezasından kapatıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da 49 market maske cezasından kapatıldı.RIA Novosti’nin haberine göre,  Moskova’da maske  kuralına uymayan 6 market önceki...

Ruble, dolar ve euro karşısında değer kazandı

Rusya resmi para pirimi ruble, dolar ve euro karşısında bugün değer kazandı. Euro  89.69 ruble’ye gerilerken, dolar değer kaybederek 76.85 ruble oldu.

Peskov “Lukaşenko’yu tanımamak uluslararası hukuka aykırıdır”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov "Belarus Cumurbaşkanı Lukaşenko'nun meşruiyetinin tanınmamak,uluslararası hukuka aykırıdır" açıklamasını yaptı.Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov,...