27 Eylül 2020
Ana Sayfa Yerel Sheremetyevo Havaalanı'nın tamamı 2021’de açılıyor

Sheremetyevo Havaalanı’nın tamamı 2021’de açılıyor

Moskova’daki Sheremetyevo Havaalanı’nın Terminal C kısmının inşaatının bitmek üzere olduğu açıklandı. Havaalanının tamamı 2021’de  açılıyor.

Havalimanın Birinci Genel Müdür Yardıcısı Andrey Nikulin’in gazetecilere verdiği demeçte, Moskova’daki Sheremetyevo havaalanının 2021 baharında Terminal C’yi yeniden açmayı planladıklarını söyledi.

4 yıl önce kapatıldı

2017 yılının baharında, Terminal C yeniden inşa edilmek kaydı ile kapatıldı.  Çalışmaların bu yılın başında tamamlanıp Ocak ayından açılması planlanmıştı. Ancak,  koronavirüs pandemisi nedeniyle uçuşların iptal olması, açılışı askıya aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Genel Müdür  Yardımcısı Nikulin “ Terminal D’yi tamamen açtık. Terminal C ise önümüzdeki bahar ayında açmayı planlıyoruz.”  dedi.

Koronavirüs nedeniyle kapatılmıştı

Shremetyevo Havalimanı, koronavirüs nedeniyle faaliyetine ilkbaharda ara verdi. 27 Temmuz’da havaalanı Terminal D’yi ve Pist-3’ü  yeniden açtı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Volgograd | Stalingrad | Rusya | Волгоград |

Volgograd (Волгоград), bir diğer adı ile Stalingrad , Rusya ’nın tarihinde çok önemli bir yere sahip şehirlerin başında geliyor.

“Büyük Bolgar” Orta Çağ Savaşları Festivali

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin bin yıllık tarihe sahip Bolgar şehrinde düzenlenen Uluslararası VII. "Büyük Bolgar" Orta Çağ...

Moskova’da motosiklet festivali

Rusya'nın başkenti Moskova'da sonbahar motosiklet festivali düzenlendi. Festivale katılan Rusya Yol Güvenliği Devlet Müfettişliği ekipleri Park Gorki'de hazırlanan güvenli alanda...

Rusya’da turizm gelirleri, 3 katına çıkacak

Rusya’da 10 yılda turizm gelirleri 3 katına çıkacak. Devletin bu sektörü destekleyeceği ve gerekli adımların atılacağı açıklandı.Rusya Federasyonu...