27 Eylül 2020
Ana Sayfa Gündem Navalnıy, istiyorsa Rusya’ya dönebilir

Navalnıy, istiyorsa Rusya’ya dönebilir

Aktivist Navalnıy’ın Rusya’ya dönme konusunda özgür olduğu açıklandı. Kremlin’den yapılan açıklamada “Navalnıy, istiyorsa Rusya’ya dönebilir” denildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, zehirlendiği iddiasıyla Almanya’da tedavi gören Rus aktivist Aleksey Navalnıy’nın Rusya’ya dönmekte “özgür” olduğunu söyledi.

Pevkov, gazetecilere açıklama yaptı

Peskov, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rus aktivist Navalnıy’ın zehirlenmesi iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov

Zehirlendiği iddiasıyla Almanya’nın başkenti Berlin’deki Charite Hastanesinde tedavisi devam eden Navalnıy’ın Rusya’ya dönme ihtimalini değerlendiren Peskov, “Rus vatandaşları, ülkeden ayrılma ve ülkeye dönme konusunda özgürdür.” dedi.

Fransa ve İsveç’teki laboratuvarlarda Navalnıy’nın toksikolojik testlerin yapıldığını hatırlatan Peskov, “Rus uzmanlara neden böyle bir fırsat verilmediğini anlamıyoruz.” diye konuştu.

İlişkileri etkileyecek bir neden bulunmuyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Almanya’ya ziyaretinin iptal edilmesi konusuna da değinen Peskov, bu ziyarete ihtiyaç olmadığını ve ikili ilişkileri kötü şekilde etkileyecek herhangi bir neden bulunmadığını dile getirdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Volgograd | Stalingrad | Rusya | Волгоград |

Volgograd (Волгоград), bir diğer adı ile Stalingrad , Rusya ’nın tarihinde çok önemli bir yere sahip şehirlerin başında geliyor.

“Büyük Bolgar” Orta Çağ Savaşları Festivali

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin bin yıllık tarihe sahip Bolgar şehrinde düzenlenen Uluslararası VII. "Büyük Bolgar" Orta Çağ...

Moskova’da motosiklet festivali

Rusya'nın başkenti Moskova'da sonbahar motosiklet festivali düzenlendi. Festivale katılan Rusya Yol Güvenliği Devlet Müfettişliği ekipleri Park Gorki'de hazırlanan güvenli alanda...

Rusya’da turizm gelirleri, 3 katına çıkacak

Rusya’da 10 yılda turizm gelirleri 3 katına çıkacak. Devletin bu sektörü destekleyeceği ve gerekli adımların atılacağı açıklandı.Rusya Federasyonu...