25 Eylül 2020
Ana Sayfa Gündem Türkiye ile Rusya arasındaki bölgesel istişareler devam edecek

Türkiye ile Rusya arasındaki bölgesel istişareler devam edecek

Türkiye ile Rusya arasındaki istişareler, yarın Ankara’da devam edecek. İki ülke yetkilileri, başta Libya ve Suriye olmak üzere bölgesel konuları masaya yatıracak.

Rusya Fedearasyonu ile Türkiye arasında, bölgesel konuların görüşülmesine devam etme kararı alındı.

Toplantı Ankara’da olacak

Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında kurumlararası görüş alış verişi, teknik düzeyde 15-16 Eylül 2020 tarihlerinde Ankara’da devam edilecek.

Konu ile ilgili açıklama Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan yazılı olarak yapıldı. Heyetler arasındaki toplantılarda, Libya ve Suriye konuları görüşülecek.

Daha önce bu görüşmenin ilk ayağı 31 Ağustos – 1 Eylül 2020 tarihlerinde Moskova’da gerçekleştirilmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin’den ABD’ye, siber güvenlik mesajı: Birlikte çalışalım

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'ye siber güvenlik mesajı verdi. Putin, ABD'ye siber güvenlik konusunda birlikte çalışmayı önerdi.

Moskova’da 49 market, maske cezasından kapatıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da 49 market maske cezasından kapatıldı.RIA Novosti’nin haberine göre,  Moskova’da maske  kuralına uymayan 6 market önceki...

Ruble, dolar ve euro karşısında değer kazandı

Rusya resmi para pirimi ruble, dolar ve euro karşısında bugün değer kazandı. Euro  89.69 ruble’ye gerilerken, dolar değer kaybederek 76.85 ruble oldu.

Peskov “Lukaşenko’yu tanımamak uluslararası hukuka aykırıdır”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov "Belarus Cumurbaşkanı Lukaşenko'nun meşruiyetinin tanınmamak,uluslararası hukuka aykırıdır" açıklamasını yaptı.Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov,...