27 Eylül 2020
Ana Sayfa Yerel Alkollüyken, elektrikli scooter kullanmak yasaklanacak

Alkollüyken, elektrikli scooter kullanmak yasaklanacak

Rusya’da, alkollüyken elektrikli scooter, ginger gibi araçlar ile kaykay ve denge biskleti kullanmak yasaklanacak. Sözkonusu araçlar için ayrı yol tahsis edilecek.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı ve Yol Güvenliği Devlet Müfettişliği, karayolu kurallarında büyük ölçekli bir değişiklik taslağı hazırladı.

Özel yol tahsisi sağlanacak

Hazırlanan yasa taslağına göre, elektrikli scooter, ginger, pateni kaykay ve denge bisikletlerini kullanımına yeni düzenleme getirilecek. Bu tür araçlar için ayrı bir yol tahsis edilecek. Öte yandan sözkonusu araçlar sürücülerinin alkollüyken bu araçları kullanımı da yasaklanacak.

İlk düzenleme Ekim 2019’da yapıldı

İçişleri Bakanlığı’nın scooter ve benzeri araçlardaki trafik kurallarında ilk düzenlemeyi   2019’da yaptı. Yasa, aynı yılın Ağustos ayında yürürlüğe girdi.  Scooter ve benzeri araç sahiplerinin saatte 20 kilometreyi geçmeyen bir hızda hareket etmeleri planlandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Volgograd | Stalingrad | Rusya | Волгоград |

Volgograd (Волгоград), bir diğer adı ile Stalingrad , Rusya ’nın tarihinde çok önemli bir yere sahip şehirlerin başında geliyor.

“Büyük Bolgar” Orta Çağ Savaşları Festivali

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin bin yıllık tarihe sahip Bolgar şehrinde düzenlenen Uluslararası VII. "Büyük Bolgar" Orta Çağ...

Moskova’da motosiklet festivali

Rusya'nın başkenti Moskova'da sonbahar motosiklet festivali düzenlendi. Festivale katılan Rusya Yol Güvenliği Devlet Müfettişliği ekipleri Park Gorki'de hazırlanan güvenli alanda...

Rusya’da turizm gelirleri, 3 katına çıkacak

Rusya’da 10 yılda turizm gelirleri 3 katına çıkacak. Devletin bu sektörü destekleyeceği ve gerekli adımların atılacağı açıklandı.Rusya Federasyonu...