26 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Kovid olmayan SARS hastaları, karantinaya alınmayacak

Kovid olmayan SARS hastaları, karantinaya alınmayacak

Moskova’da, kovid- 19 olmayan SARS hastaları, karantinaya alınmayacak. Soğuk algınlığı olanların da mutlaka test yaptırmaları istendi.

Grip veya SARS’ı olan Moskovalılar, KOVID-19 testini negatif verirse 14 günlük karantinaya uymak zorunda kalmayacaklar.

“Soğuk algınlığı olanlar mutlaka test yaptırsın”

Moskova Belediye Başkanı’nın Sosyal Kalkınmadan Sorumlu Yardımcısı Anastasiya Rakova, soğuk algınlığı belirtileri olan tüm Moskova sakinlerinin mutlaka koronavirüs testini yapması gerektiğini ve bu kuralın devam ettiğini söyledi.

Bununla birlikte, koronavirüs için PCR testi negatifse, hasta artık eskisi gibi koronavirüs hastası gibi görünmeyecektir. Bu kişi SARS veya grip hastası kabul edilecektir. Bu hastalıklar standart tedavi algoritmalarına göre tedavi edilecektir.

Zorunlu karantina olmayacak

Rakova, SARS ve influenzalı hastalar için 14 gün boyunca karantina ve zorunlu izolasyon olmayacağını vurguladı.

Rakova ayrıca, nüfusun KOVID-19’a karşı bağışıklık düzeyinin yüzde 20’de durduğunu söyledi.

Buna ek olarak Rakova, federal meslektaşları ile birlikte başkent uzmanlarının koronavirüse karşı T hücre bağışıklığı üzerinde çalıştıklarını sürdürdü.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da kırmızı havyarın fiyatı yüzde 40 arttı

Interfax’ın balık haberlerinin uzmanı Alexander Savelyev tarafından yapılan açıklamada, Rusya’da kırmızı havyarın fiyatı geçen yıla kıyasla  yüzde 40 arttı.

Ülkenin bir ucundan, diğer ucuna 5 yıl sonra direkt uçuşlar

Beş yıl sonra ülkenin bir ucundan diğer ucuna,  Khabarovsk ile St.Petersburg arasında direkt uçuşlar yeniden başladı.Khabarovsk Hava Limanı’dan...

Putin’in Avrupa’dan füzeleri çekme şartı

Rusya Devlet Başkanı Vlamidir Putin, ülkesinin Avrupa'dan  "9M729" füzeleri çekme şartını 'NATO'nun, INF kapsamında yasaklanan silahları Avrupa'da konuşlandırmaması yönünde adım atması' olarak açıkladı.

Lavrov’un Atina’dan verdiği Türkiye mesajı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Atina’dan Türkiye mesajı verdi. Lavrov, Rusya’nın Türkiye ile işbirliğine devam edeceğini belirtti.Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov,...