25 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Vucic , Putin'e ABD ve AB görüşmeleri hakkında bilgi verdi

Vucic , Putin’e ABD ve AB görüşmeleri hakkında bilgi verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic telefonda görüştü. Vucic, Rus lidere ABD ve AB görüşmeleri hakkına bilgi verdi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Rusya Devlet Başkanı Putin’i arayarakWashington ve Brüksel’de gerçekleştirdiği görüşmeler hakkında bilgi verdi.

Açıklama Kremlin’den geldi

Kremlin’den yapılan yazılı açıklamada, Putin ve Vucic’in telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in yaptıkları telefon görüşmesinde, bölgedeki gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

Kosova meselesi masaya yatırıldı

İki liderin Kosova konusundaki son gelişmeleri ele aldıkları bilgisine yer verilen açıklamada “Vucic, Washington ve Brüksel’de gerçekleştirdiği görüşmeler hakkında bilgi verdi. Putin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından onaylanmış ve Belgrad tarafından da kabul görecek dengeli bir çözüm konusunda Rusya’nın değişmez yaklaşımını teyit etti.” ifadesine yer verildi.

Görüşmede, iki liderin Rusya ve Sırbistan arasındaki iş birliğine dair konuları da ele aldıkları kaydedildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da 63 kişiye maske cezası

Moskova'da, Alış Veriş Merkezleri'ne (AVM) gelenlerin arasından 63 kişiye maske cezası verildi. Maske takmayan ziyaretçilere 4 bin ruble para cezası kesildi.

Nurmagomedov’dan akıllara kazınacak galibiyet

Dağıstanlı sporcu Nurmagomedov’dan akıllara kazınacak galibiyet geldi. UFC hafif siklet şampiyonluğu maçında Justin Gaethje’yi yenmeyi başardı.Dağıstanlı...

Gamaleya Merkezi “Temmuz’da önemli gelişmeler olacak”

Gamaleya Merkezi, pandemi konusunda "Temmuz'da önemli gelişmeler olacak" açıklamasını yaptı. Toplu aşılama ve bağışıklık nedeniyle virüsün üstesinden gelineceği bildirildi.

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı. Mağazaya girmek için, App Store ve Google Play'de bulunan özel bir uygulamanın indirilmesi X5 ID‘ye kayıt...