20 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Putin , önceliklerinin istihdam olduğunu açıkladı

Putin , önceliklerinin istihdam olduğunu açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, önceliklerinin istihdam olduğunu ifade etti. Putin, hedeflerinin  istihdamın 2019 yılının seviyelerine getirilmesi olduğunu belirtti.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümet  olarak önceliklerinin, istihdamı gelecek yılın sonuna kadar, 2019 seviyesine getirilmesi olarak açıkladı

Hedef , 2021 sonu

Putin, ekonomik sorunlar toplantısında bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Hükümet için belirlenen öncelikli görevi hatırlatmak istiyorum. Bu istihdamdır. Gelecek yılın sonuna kadar, istihdamı 2019 seviyesine, aktif nüfusun yüzde 4,7’sine geri döndürmek gerekiyor” diye konuştu.

Talimatı Temmuz’da vermişti

Temmuz ayının sonunda Putin, Rusya Federasyonu Merkez Bankası ile temas halinde olan hükümete ve bölgesel yetkililere, 2021 yılına kadar işgücü piyasasını tamamen eski haline getirmek için gerekli önlemleri almaları talimatını verdi.

Devlet Başkanı Putin, işsiz sayısının kriz öncesi seviyeye dönmesi veya daha da düşmesi gerektiğini belirtmişti. Rusya’da işsizlik oranı Şubat 2018 tarihinden bu yana yüzde 5’i geçmedi ve Ağustos 2019 tarihinde tarihi minimum olan yüzde 4,3’e ulaşıldı.

İşsiz sayısı 3 milyon 300 bin kişi

Rusya İstatistik Kurumunun (Rosstat) verilerine göre, Temmuz ayında Rusya’da toplam işgücünün yüzde 6,3’üydü. Aynı zamanda, işçi bulma kurumuna  kayıtlı resmi işsiz sayısı Temmuz ayı sonu itibarıyla 3 milyon 300 bine ulaştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünya genelinde vaka sayısı, koronavirüs kabusu artarak sürüyor

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı sayısı 40 milyon 657 bini aştı. Koronavirüs nedeniyle 1 milyon 123 bin 117 kişi...

Brent petrolün fiyatı düşüşünü sürdürdü

Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.19 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,23 düşüşle 42,86 dolardan işlem gördü.Brent petrolün dün...

Ruslara, spor için vergi indirimi

Ruslara spor için kişisel gelir vergisi indirimi sağlanabileceği açıklandı. Vergi indiriminin Tasarlama Hukuk Komisyonu tarafından ele alındığı ifade edildi.

St. Petersburg’da restoranlara mesai kısıtlaması

St. Petersburg'da restoranlara mesai kısıtlaması geliyor. Ketteki restoranlar saat 23:00'te kapanacak.St. Petersburg'da restoranların mesai saatleri 23:00'e kadar...