spot_img
-10 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin’den iç turizme destek

Putin’den iç turizme destek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den, gelecek yıl turizm sektörü için ayrılan fonların, iç turizme destek maksadıyla kullanılması kararı geldi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, önümüzdeki yıl turizm sektörüne ayrılan fonların iç turizmi geliştirmek için kullanılması fikrini destekledi.

Putin, hükümet üyeleriyle bir ürün etiketleme sisteminin geliştirilmesi üzerine video konferans düzenledi. Kabine üyeleri ile sosyo ekonomik meseleler de masaya yatırıldı.

Başbakan Yardımcısı destek istedi, Putin kabul etti

Görüşme sırasında, Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko, seyahat fonlarının  geri ödeme olasılığıyla, yurt içi seyahati teşvik etmek için programa 15 milyar ruble tahsis edilmesi gerektiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Chernyshenko, Putin’e  “ Bizim sizden isteğimiz, Maliye Bakanlığı’nın bizim istediğimiz bu parayı bu yıl ve gelecek yıl bize tahsis etmesidir. Böylece bizde kendi vatandaşlarımıza iç seyahatlerinde yardımcı olabileceğiz.” dedi. Putin bu fikre katılarak, gelecek yıl için ek fon ayırmayı düşüneceğini belirtti.

Rusya’da turist gezilerini canlandırma programı adı kapsamında, satın alınan hizmetler için geri ödemeli  imkan 20 ila 21 Ağustos gecesi başladı. 28 Ağustos Cuma gece yarısına kadar sürdü.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img