spot_img
-6.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRus Seyahat acenteleri “Türkiye’den gelen Ruslarda korona vakası yok"

Rus Seyahat acenteleri “Türkiye’den gelen Ruslarda korona vakası yok”

Rus seyahat acenteleri Türkiye’den dönen tatilci Ruslarda enfekte olmuş korona vakasına ratlamadıklarını açıkladı.

Turizm sektörünün temsilcileri Intefax’a verdiği demeçte, tatile Türkiye’ye gelen Rus turistlerin ülkelerine sağlıklı bir şekilde döndüklerini açıkladı.

 Bize gelen vaka bilgisi yok

Intourist’in yaptığı açıklamada, Rus turistlerin ülkelerine sağlıklı döndüğünü ifade etti. Açıklamada “Türkiye’de şu anda Covid-19 vakası artıyor. Rus medyası Antalya’da sadece sekiz koronavirüs vakamız olduğunu yazdı. Ancak Türkler tüm güvenlik önlemlerini alıyor” denildi.

Şirket, uçakta herhangi bir  koronavirüs vakası nedeniyle izole edilen ya da Türkiye’ye vardıklarında karantinaya alınan turistler hakkında bilgi almadıklarını kaydetti. Intourist “Turistler seyahat acentelerini bu konuda bilgilendirebilirler, ancak bizi  bu konuda bilgilendirmek zorunda değiller. Biz gerekli tüm önlemlerimizi alıyoruz.”  şeklinde açıklama yaptı.

“Vaka tespitimiz yok”

Tur operatörü TEZ Tour’un  yaptığı açıklamada “Türkiye ile Rusya arasında 2020 turizm sezonun başlamasından bu yana, müşterilerimizin arasında tek bir koronavirüs vakası tespit edilmedi.”  İfadesine yer verildi.

Diğer Rus turizm şirketleri, Türkiye’ye tatile gelen Rus turistler hakkında koronavirüs vakasına rastlamadıklarını belirterek “5 veya 4 yıldızlı otellerde virüs salgını gözlemlenmiyor. Otelcilere göre, hastalar için ayrılan özel oda blokları hala daha boş” denildi.

Ateş ölçülüp, test yapılıyor

Moskova, St. Petersburg ve Rostov’dan Antalya’ya direkt uçuşlar 10 Ağustos’ta yeniden başladı. Daha sonra bu listeye Kazan, Novosibirsk ve Kaliningrad’ta eklendi. Antalya’ya varan tüm yolcuların dereceleri ölçüldü.Ateşi yüksek olan hastalar teste tabi tutuldu. Turistler havalimanında, özel veya devlet kliniklerde ve otellerde koronavirüs testleri yaptırabilirler.

Ağustos ayında Antalya’yı 336.4 bin Rus turist ziyaret ettiği açıklandı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img