spot_img
-10 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemSağlık Bakanlığı , kimlere aşı önceliği sağlayacak?

Sağlık Bakanlığı , kimlere aşı önceliği sağlayacak?

Rusya Sağlık Bakanlığı, yayınladığı bir belge ile ‘Kimlere aşı önceliği sağlanacak’ sorusuna açıklık getirdi. Bakanlık, sağlık çalışanları, öğretmenler, öğrenciler, askere alınanlar, polis memurlarında aralarında bulunduğu meslek gruplarına aşı önceliği sağlanacağını belirtti.

Sağlık Bakanlığı, COVID-19’a karşı kimlerin öncelikli olarak aşılanacağını açıkladı. Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı, koronavirüs enfeksiyonunun tedavisi için geçici önerilerin sekizinci versiyonunu yayınladı. 

Kimlere öncelik verilecek?

Sağlık Bakanlığı’nın resmî internet sitesinde yayınlanan açıklamada, koronavirüse karşı kimlerin ilk olarak aşılanması planlandığı belirtildi.Buna göre, sağlık çalışanları, öğretmenler, öğrenciler, askere alınanlar, polis memurları, toplu taşıma çalışanları, ticaret ve sosyal yardım görevlileri, aşılamada öncelikli olacak.

Ayrıca, kamu yemek işletmelerinin ve çalışmaları çok sayıda insanla temas içeren diğer kuruluşların çalışanlarının aşılanması planlanıyor. Bu meslek grupları da oteller, kuaför, kuru temizlemeciler olarak ifade edildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img