spot_img
-5.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPandemide, Moskova'ya 85 milyar destek

Pandemide, Moskova’ya 85 milyar destek

Başkent yönetimi, pandemi döneminde kentte faaliyet gösteren Moskova şirketlerine ve kent sakinlerine 85 milyar ruble destek verdiklerini açıkladı.

Moskova Belediye Başkanı’nın ekonomik politikadan sorumlu yardımcısı Vladimir Yefimov, Moskova yönetiminin pandemi döneminde  başkent kuruluşlarına maddi destek verdiğini belirtti. 85 milyar ruble tutarındaki desteğin, 41 bin şirkete ve Moskova sakinlerine verildiği ifade edildi.

4 ekonomik paket kabul edildi

Yefimov, başkent yönetiminin federal hükümetin iş dünyasına verdiği desteği tamamlayan, kriz karşıtı 4 ekonomik paketi kabul ettiğini söyledi. 

Desteğin içeriği nelerdir?

Yefimov, girişimciler için kentsel gayrimenkulde ödemelerin ve vergilerin ertelendiğini, muafiyet ve kira ödemelerinin ertelenmesinin organize edildiğini söyledi. Ayrıca ticari gayrimenkul kiralama maliyetini düşürmeye yardımcı olan sübvansiyonlar ve hibeler olduğunu hatırlattı.

Belediye Başkanı yardımcısı bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Destek önlemleri aynı anda birkaç sorunu çözdü. Bu önlemler, şirketlerin gelen akış sıfır olduğunda nakit açığını kapatmalarına ve çalışanları elde tutmalarına, talebi desteklemelerine ve artan işsizliği önlemelerine yardımcı oldu. Dünyanın en büyük denetçilerinden biri olan EY şirketi, Moskova destek önlemlerini denge, çeşitlilik ve teslimat hızı açısından dünyanın en iyileri arasında gösterdi” diye konuştu.

Moskova sakinlerine  35 milyar destek fonu

Yefimov aynı zamanda başkent sakinlerinin de 35 milyar 700 milyon ruble tutarında destek aldığını sözlerine ekledi. Bu fonlar, 7 milyon 900 bin Moskovalı tarafından çeşitli şekillerde kullanıldı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img