spot_img
-5.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya 3 ülkeye daha sınırlarını açıyor

Rusya 3 ülkeye daha sınırlarını açıyor

Rusya, 3 ülkeye daha sınırlarını açıyor. Koronavürüs pandemisi nedeniyle kapatılan sınırlar Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mavdivler’e de normalleşme süreci ile açıldı.

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Maldivler’e  karşılıklı olarak uluslararası uçuşların yeniden başlatılmasına ilişkin bir kararname imzaladı. Kararnamede Mısır’a uçuşların,haftada 3 defa yapılacağı belirtilirken, Birleşik Arap Emirlikleri ve Maldivlere de haftada 2’şer uçuş yapılacağı belirtildi.

Karar neye göre alındı?

Rusya’nın 3 ülkeye sınırlarını açması ile ilgili karar, operasyonel merkez tarafından daha önce dile getirilen kriterlere ve karşılıklılık ilkelerine dayalı olarak önerildi.

İşte önemli kriterler

Rusya’nın koronavirüs önlemleri nedeniyle sınırlarını açma kriterleri,100 bin nüfus başına 14 gün içinde 40 yeni koronavirüs enfeksiyonu vakası, yeni vakalarda günlük artışın 14 gün içerisinde en fazla yüzde 1 olması ve yeni koronavirüs enfeksiyonunun 7 günde yüzde 1’den fazla olmaması olarak belirlendi.

İsviçre’ye uçuşlar arttı

Başbakan tarafından imzalanan kararnamede yer alan açıklamada, ayrıca İsviçre ile hava trafik sıklığının haftada 4 uçuşa çıkarılması kararının alındığı bildirildi. Uçuşlar Moskova – Cenevre – Moskova rotasında 2 Aeroflot uçuşu ve Zürih – Moskova – Zürih rotasında 2 Swiss Air uçuşu olarak gerçekleşecek. Daha önce uçuşlar havayolu şirketleri tarafından haftada bir kez gerçekleştiriliyordu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img