spot_img
-6.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRus tatilciye icra şoku

Rus tatilciye icra şoku

Türkiye tatili için havalimanına giden bir Rus vatandaşı, Emeklilik Fonu’na borcundan dolayı icra şoku yaşadı. Rus vatandaşına, borcunu ödemeden yurt dışına çıkış izni verilmedi.

Buryatia Federal İcra Memuru Servisi, Ulaan Üde’de yaşayan bir vatandaşın tatile Antalya’ya gitmek için havalimanına geldiğini, ancak Vnukovo havaalanında pasaport kontrolünde durdurulduğunu bildirdi.

Havalimanında işlemleri durdurulan vatandaşın ilk etapta Rusya’dan çıkışına izin verilmedi. Buna gerekçe olarak Emeklilik Fonu’na olan borcu gösterildi. Rusya Emeklilik Fonu’na borcu olduğu ortaya çıkın kişinin, uçağa binmesine de  izin verilmedi.

Borcu ödedi, tatile gitti

İşlemleri dururulan kişinin 22 bin ruble tutarındaki borcu ödemezse tatile gidemeyeceği, yani yurt dışına çıkamayacağı kendisine bildirildi. Bunun üzerine  borcunu ödemeye karar verdi. İşlemlerinin sürmesi nedeniyle, borcunu ödediği halde ancak bir gün sonra Türkiye’ye gidebildi.Rusya Federasyonu’nda icra borcu bulunan vatandaşların, yurt dışına çıkışına izin verilmediği  bildirildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img