spot_img
29 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemYenigün’den Rusya’da 230 milyon dolarlık iki imza

Yenigün’den Rusya’da 230 milyon dolarlık iki imza

Rusya’da faaliyet gösteren LLC Yenigün İnşaat ile Rus AKG-1 firmaları arasında, 2 katı atık dönüşüm projesi için imzalar atıldı. İki proje ile Rusya’da 230 milyon dolarlık tesislerin temelleri atıldı.

Rusya’daki  önemli Türk firmaları arasında yer alan Yenigün İnşaat, Rus AKG-1 firması ile ortak yatırım yapma kararı aldı. İki firma ortaklığında Rusya’da 2 adet katı atık dönüşüm tesisi inşa edilecek. Firmalar, bu ortaklık  ile Rusya’da 230 milyon dolarlık tesisler için kolları sıvadı.

Tesisler nerede, ne kadar bedelle yapılacak?

Her iki firma yapacakları tesisler için Moskova bölgesinde karar kıldı. Moskova Bölgesi’nde yapılacak olan fabrikaların temelleri, bugün atılan imzalar ile birlikte kağıt üstünde atılmış oldu. En kısa sürede başlayacak inşaat çalışmalarının 27 ayda tamamlanacağı açıklandı. Tesislerin biri Timonovo, diğeri ise Hmetyevo’da inşaa edilecek. İnşa edilecek olan katı atık  tesislerin kontrat bedelleri,  birinin 8.07 milyar, diğerinin ise 8.39 milyar ruble olacak.

Yenigün firması, Rusya 230 milyon dolarlık ortaklık anlaşması imzaladı

Enerji üretimi sağlanacak

27 ay sonra bitirilmesi planlanan tesislerin her biri yıllık 700 bin ton katı atık yakacak ve enerji üretecek. İki firmanın ortaklık ve imza töreninde, LLC Yenigün adına Fikret Yenigün, Rus Rus AKG-1 adına ise Andrey Yevgenivich yer aldı.

Yenigün’den yapılan açıklamada işveren firmanın benzer projeden Rusya’nın değişik bölgelerinde 25 tane inşaa edileceği belirtildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img