spot_img
-9.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya’dan ABD’ye Belarus tepkisi

Rusya’dan ABD’ye Belarus tepkisi

Rusya’dan ABD’ye Belarus tepkisi geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin Belarus tutumunu ‘Kararsız’ ve ‘Kaba’ olarak nitelendirdi.

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı yardımcısı Sergey Ryabkov, Rusya’nın Belarus’un içişlerine karışmadığını söyledi.Ryabkov, ABD’nin Belarus sorununa yaklaşımına tepki gösterdi.

“ABD’nin kararsı ve kaba ilk olayı değil”

Dışişleri Bakanı yardımcısı Sergey Ryabkov,  Moskova’nın Belarus  halkının  sorunlarını kendi başlarına çözme hakkına saygı duyduğunu kaydetti. Ryabkov “Amerika Birleşik Devletleri’nin Belarus tutumu, diğer ülkelerin içişlerine en kararsız ve kaba bir şekilde müdahale ettiği ilk olay değil. Amerikalılar kimseye uyarıda bulunmamalı, Belarus halkına, bu durumdan çıkma fırsatı vermeye özen göstermelidir” diye konuştu.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus’a yardım etmek için gerekirse kullanılacak bir kolluk kuvvetleri rezervi oluşturulduğunu açıkladı. Devlet Başkanı Putin, bunu Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko’nun inisiyatifiyle yaptığını belirtti. Rus lider, Moskova’nın Müttefik Devleti ve Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü çerçevesinde güvenlik alanında Minsk’e karşı yükümlülükleri olduğunu hatırlattı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img