spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPeskov: Almanya’ya Navalny ile ilgili Moskova’ya bilgi vermedi

Peskov: Almanya’ya Navalny ile ilgili Moskova’ya bilgi vermedi

Kremlin Sözcüsü  Dmitry Peskov, Almanya’nın , Navalny’nin analizlerinde Novichok grubundan zehirli bir maddenin bulunduğu iddiası hakkında Moskova’yı bilgilendirmediğini  açıkladı.

Almanya’nın  Berlin’de tedavi gören aktivist Aleksey Navalny’nin, Novichok’a benzer kimyasal zehir ile zehirlenmiş olabileceği şeklindeki açıklamasına Rusya’dan tepki geldi.

Almanya bilgi paylaşmadı

Kremlin Sözcüsü  Dmitry Peskov,Almanya’nın iddiaları ile ilgili Moskova ile bilgi paylaşmadığını açıkladı. Peskov, Navalny’nin analizlerinde Novichok grubundan zehirli bir maddenin bulunduğu iddiası hakkında Moskova’yı bilgilendirmediğinin altını çizdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova, Berlin’in Navalny hakkındaki açıklamalarını Rusya’ya karşı bir anti propaganda kampanyası olarak nitelendirdi.

Bir tepki de Duma’dan geldi

Almanya’nın iddialarına yönelik bir tepki de Rusya Meclis alt kanadı Devlet Duması’ndan geldi. Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutsky, Almanya’nın Navalny’nin zehirlenmesine ilişkin açıklamalarını delillendirmesini istedi. Slutsky, Almanya’nın iddialar ile ilgili kanıtlarını sunması gerektiğinin altını çizdi.

 Rusya’nın Tomsk şehrinden Moskova’ya gitmek üzere 20 Ağustos’ta uçağa binen Navalny, uçuş esnasında kötüleştiği için uçak Omsk şehrine iniş yapmıştı. Omsk’taki hastaneye kaldırılan Navalny’nin çayına karıştırılan bir maddeyle zehirlendiği öne sürülmüştü. Navalny, 22 Ağustos’ta Omsk’tan özel bir uçakla tedavi için Berlin’e nakledilmişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img
spot_img