20 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi 2020 yılında, Ruslar yine ‘Antalya’ dedi

2020 yılında, Ruslar yine ‘Antalya’ dedi

2020 yılında Antalya’ya gelen 1.5 milyondan fazla turistin arasında Ruslar birinci sırada yer aldı. Korona pandemisine rağmen Ruslar, 483 bin 790 bin ziyaretçi sayısı ile bu yılda da  yaz tatili için ‘Antalya’ dedi.

Türkiye’de turizmin başkenti olarak tanımlanan Antalya 2020 yılının ilk 8 ayında da Rus turistlerin gözde tatil mekanı oldu. Kente 162 ülkeden gelen turistler arasında 483 bin 790 kişi ile Ruslar birinci sırada yer aldı.

En çok turist Ağustos ayında geldi

Antalya Valisi Ersin Yazıcı kente gelen turistlerin de büyük bir bölümünü Rusların oluşturduğunu belirten Yazıcı, Rusya’nın Antalya ve Türkiye için önemli bir ana pazar olduğunu ifade etti. Turizm sektörünün Kurban Bayramı’ndan sonra canlanmaya başladığını dile getiren Yazıcı, “En fazla turist Ağustos’ta geldi. Sadece bu ayda gelen turist sayısı 798 bin 524.” dedi. 

Turist sayısı 1.5 milyonu aştı

Vali Yazıcı, 1 Ocak – 31 Ağustos tarihleri arasında kente gelen turist sayısının 1 milyon 558 bin 737 olarak kayıtlara geçtiğini söyledi. Dünyanın önemli turizm destinasyonları arasında yer alan kentte, turizm temmuzda hareketlenmeye başladı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle martta duran uçak seferlerinin normalleşme adımları ile yeniden başlamasıyla 162 ülkeden turist kente geldi. 

EN ÇOK OKUNANLAR

RUSYA’DAKİ BEYAZ YAKALI TÜRKLER 4. BÖLÜM | Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin

Rusya'daki Beyaz Yakalı Türkler 4. Bölümünde Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin ile Rusya'daki yaşantısını konuştuk.

Moskova’da yarın mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji uzmanlarının bildirdiğine göre Moskova'da yarın, mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor.RIAMO’nun meteorologlarının bildirdiğine göre 2020’nin sonbahar sezonundaki ilk...

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor. Teslimat hizmetleri veren Yandex.Eda ve  Delivery Club’u kontrol edecek.Moskova...

Samara | Rusya Şehirleri | Самара

Samara , Rusya ’nın hem sanayi gelişmişliği hem de büyüklüğü bakımından en büyük on şehri arasında yer alıyor.Samara,...