spot_img
-4.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMuraşko: Koronavirüs aşısında ilk büyük teslimatlar Eylül'de başlayacak

Muraşko: Koronavirüs aşısında ilk büyük teslimatlar Eylül’de başlayacak

Rusya Federasyonu Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, büyük miktarlarda “Sputnik V” koronavirüs aşısının teslimatlarının Eylül ayında başlayacağını belirtti.

Bakan bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Koronavirüs enfeksiyonuna karşı aşılama açısından, üretimi geliştirme ve kayıt sonrası izleme şu anda devam ediyor. Aşı öncelikle sağlık görevlileri ve öğretmenler için sevk edilecek ve aşıyı sadece isteyen yaptırabilecek. Büyük miktarlarda ilk teslimatlar Eylül ayında başlayacak” diye konuştu.

Muraşko, “Sputnik V” aşısının koronavirüse karşı test edilmesinin üçüncü aşamasına katılmak için planlanan 40 binden 2 bin 500’den fazla gönüllünün gruplara dahil edildiğini belirterek açıklamalarında “Kayıt sonrası çalışmalar için gönüllü grupları oluşturulmaya başladı.  Şimdiye kadar 2 bin 500’den fazla kişi gruba dahil edildi. Bilindiği üzere toplamda 40 bin kişi çalışmalara katılacak” ifadelerine yer verdi.

Hatırlanacağı üzere 27 Ağustos’ta Muraşko, koronavirüs aşısının ilk dozlarının tescil sonrası çalışmalar kapsamında tıbbi kurumlara teslim edilmeye başladığını söylemişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img