spot_img
-6.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMoskova'da , yasadışı taksi taşımacılığı

Moskova’da , yasadışı taksi taşımacılığı

Moskova Ulaştırma Departmanı,  4 Haziran – 30 Temmuz tarihleri ​​arasında yapılan teftiş sonucunda Moskova’da, 50’ye yakın yasadışı taksi taşımacılığı vakasının ortaya çıktığını belirtti.

Departman’ın resmî Telegram kanalında yer alan açıklamada “Bazı taksi şirketleri yasadışı arabaları ulaşıma bağlıyor. Kontrolümüzün sonuçlarına göre 4 Haziran-30 Temmuz tarihleri ​​arasında çeşitli operatörlere ait 586 taksiden, uygulamada listelenmeyen tamamen farklı araçlar 47 kez geldi” ifadelerine yer verildi.Moskova yönetimi, bu tür araçların ulaşım için ruhsatlı olmadığını vurguladı.

Yasadışı taksi sakıncaları

Uzmanlara göre; yasadışı taksi taşımacılığı yapan araçların plaka numarası biraz farklı olabilir, ancak o zaman bile operatör yolculuk sırasında acil durumlardan sorumlu tutulmayacak. Araçların özel sigortası olmadığı için kaza durumunda hasarın telafi edilmesinde de zorluklar yaşanacak.

İşte o  şirketler:

En fazla sayıda ihlal Indriver, GETT ve Citymobil şirketleri tarafından kaydedildi. Materyaller doğrulama için Moskova savcılığına gönderildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img