spot_img
-5.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin ve Erdoğan’ın yediği dondurmanın fiyatı artacak

Putin ve Erdoğan’ın yediği dondurmanın fiyatı artacak

İzvestia’nın haberine göre, iş dünyasının temsilcileri, zorunlu ürün serileştirmenin getirilmesi nedeniyle önümüzdeki yıl Rusya’da dondurma fiyatlarında artış olacağını belirttiler.

Şu anda Rusya’da, ürünlerin üreticiden satıcıya kadar olan yolu izleyecek ve kaçak ürünlerin dağıtımını engelleyecek bir sistem sunuluyor.

Dondurma pazarı katılımcıları, çoğu dondurmanın 100 gram parametresinin altına düştüğünü ve bu dondurmaları sistemden hariç tutması talebiyle Rusya Tarım Bakanlığı Başkanı Dmitry Patrushev’e seslendi. Girişimcilere göre serileştirme süreci, kendilerine çok büyük zarar tehdidi olan maliyetler ve yatırımlar getirecek. Analistler ise, bu olayın ürün yelpazesine olumsuz etkiler getirebileceğini belirtiyor.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın açıklamasına göre, ilgili kurumlar, riskleri ve maliyetleri değerlendirip sorunsuz ve rahat bir geçiş sağlamak için çalışması gerektiğini belirtti.

Korenovskiy süt konserve fabrikasının başkanı İgor Moskovtsev, “ Bu olay  fiyatlarda önemli bir artışa neden olabilir. Genel olarak dondurma için yüzde 25 ila 30 arasında bir  fiyat artışından bahsediyoruz.” dedi.

Korenovskiy fabrikası, ürünleri “ Korovka iz Korenovki” markası altında üretiliyor. Rusya’nın en ünlü yerli  markalarından biri olan dondurma, daha önce Rus lider Vladimir Putin, Zhukovsky MAKS-2019 hava gösterisinde Türk meslektaşı Recep Tayyip Erdoğan’a ısmarladığı dondurma markası.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img