spot_img
26.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya’da 1 Eylül’den itibaren iflas prosedürü basitleşecek

Rusya’da 1 Eylül’den itibaren iflas prosedürü basitleşecek

İflas prosedürü Rus vatandaşları için önemli ölçüde basitleştirilecek. 

Devlet yetkilileri bunun nasıl yapılacağını açıkladı. 1 Eylül 2020’den itibaren, şu anda olduğu gibi bir ekonomi müdürünün zorunlu katılımıyla tahkim mahkemesinde değil, çok işlevli bir merkezde (MFC) resmi olarak ücretsiz iflas statüsü elde etmek mümkün olacak.

Parlamentskaya Gazeta’nın haberine göre, iflas prosedürü Rus vatandaşları için önemli ölçüde basitleştirildi. Devlet yetkilileri bunun nasıl yapılacağını açıkladı. 1 Eylül 2020’den itibaren, şu anda olduğu gibi bir ekonomi müdürünün zorunlu katılımıyla tahkim mahkemesinde değil, çok işlevli bir merkezde (MFC) resmi olarak ücretsiz iflas statüsü elde etmek mümkün olacak.

Vatandaşlar çok işlevli merkeze iflas dilekçesi verebilmesi için borç miktarı 50 bin ile 500 bin ruble arasında olması gerekiyor.  Bununla birlikte, icra takibinin sona erdirilmesi için icra memuru el konulabilecek malları seçebilecek. Finansal analistler, bir bankadan küçük bir miktar kredi alıp ve  krediyi geri ödemeyenlerin, bu yeni karar ile  hayatlarının  zorlaşabileceğini  belirtti.

İflas eden vatandaşlar bundan böyle yeni bir krediye başvurması ve kefil olması mümkün olmayacak. Rusların her on yılda bir defadan fazla iflas etmesine izin verilecek ve nafaka gibi bazı yükümlükleri devam edecek.

Uzmanlara, şu anda Rusya’da iki milyondan fazla potansiyel iflası öngörmekteler.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img